Bytomscy policjanci zatrzymali dilerów

, Bytomscy policjanci zatrzymali dilerów

Obserwacja podejrzanych trwała od ponad roku. Prowadzona była pod nadzorem Prokuratury Rejonowej, a zajmowali się nią policjanci ze specjalnej grupy do walki z narkobiznesem.

W minioną środę, po zgromadzeniu przez śledczych dowodów świadczących przeciwko handlarzom narkotyków, policjanci w jednym czasie wkroczyli
do domów podejrzanych. W ręce kryminalnych wpadły dwie kobiety w wieku 34 i 53 lat oraz pięciu mężczyzn mających od 19 do 31, a wśród nich główny podejrzany 31-letni mieszkaniec Bytomia – Miechowic
– informuje asp. szt. Adam Jakubiak, rzecznik bytomskiej policji.

Podczas przeszukiwania mieszkań podejrzanych, policjanci ujawnili marihuanę, haszysz i ponad 10 000 działek dilerskich amfetaminy, a także inne rodzaje środków odurzających oraz wagi elektroniczne i kilkaset woreczków foliowych służących do porcjowania narkotyków. Śledczy udowodnili podejrzanym osobom udział obrocie ponad 15 kilogramów amfetaminy oraz 1,5 kg marihuany o czarnorynkowej wartości ponad 500 000 zł.

Jak informują policjancji sprawa jest rozwojowa i planowane są dalsze zatrzymania.
Dzisiaj o dalszym losie podejrzanych zadecyduje prokurator i sąd. Za handel znaczną ilością narkotyków grozi im nawet do 8 lat więzienia.

[flv:http://www.slaska.policja.gov.pl/gfx/kwpkatowice/pl/kwpkatowiceaktualnosci/34/7108/1/tajfun.flv 460 360]Komentarze

komentarze/y

About Redakcja

Redakcja Portalu BytomOnline.pl. Wszelkie uwagi prosimy kierować na adres e-mail: [email protected]

View all posts by Redakcja →

Dodaj komentarz