24.7 C
Bytom
19 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Konkurs „Świeć Się” – zagłosuj na Bytom!
Wyróżnione

Konkurs „Świeć Się” – zagłosuj na Bytom!

14 grudnia wystartowała druga edycja „Świeć Się” – konkursu na najpiękniejsze iluminacje świąteczne w Polsce, organizowanego przez Grupę ENERGA. Oprócz Bytomia w wojewódzkim etapie plebiscytu biorą udział zeszłoroczny finalista – Katowice – a także Częstochowa, Chorzów, Gliwice, Zabrze, Ruda Śląska, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec, Jastrzębie Zdrój, Rybnik oraz Bielsko-Biała. Konkurs jest przeprowadzony w dwóch kategoriach: plebiscytu miejskiego na najpiękniejszą iluminację świąteczną oraz konkursu indywidualnego na najładniej przystrojoną choinkę, ogród czy dom.

Miejska edycja konkursu składa się z dwóch etapów. Najpierw w plebiscycie do 29.12. wybierane jest najpiękniejsze świąteczne miasto regionu, które następnie będzie walczyć z pozostałymi piętnastoma finalistami z innych województw. Na podstawie zdjęć choinek, przystrojonych ulic oraz rynków internauci zdecydują o tym, która miejscowość świeci najpiękniej. Etap finałowy będzie trwał do 9.01.2011 r.

Głosować może każdy na specjalnej stronie konkursu www.SwiecSie.pl. To tam internauci ocenią, które miasto najlepiej zadbało o wyjątkowe ozdobienie ulic na święta i zasłużyło na przyznanie tytułu najładniej oświetlonej przestrzeni miejskiej w Polsce. Każdy oddany w plebiscycie głos to szansa na wygranie jednego z trzech laptopów oraz 10 cyfrowych aparatów fotograficznych.

– Pierwsza edycja konkursu i tysiące uczestniczących w nim osób pokazały, że Polacy chętnie dzielą się dobrą energią na święta. Tej zimy ponownie zachęcamy do udziału w Świeć Się oraz przystrojenia swoich mieszkań, domów, ogrodów i ulic świątecznymi iluminacjami, szczególnie energooszczędnymi. Grupa ENERGA, dostarczając produkty i usługi w standardzie Smart Eco, zachęca do racjonalnego korzystania z energii elektrycznej i stosowania nowoczesnych technologii. Dzięki nim święta staną się pełne blasku i światła, a jednocześnie przyjazne dla środowiska. – mówi Ireneusz Kulka, dyrektor Centrum Marketingu i Komunikacji spółki ENERGA.

W poprzedniej edycji konkursu najpiękniejszym miastem województwa zostały Katowice, zaś finał wygrał Rzeszów, uznany przez tysiące internatów za najpiękniejszą miejscowość zeszłorocznych świąt. Podobnie jak rok temu zwycięskie miasto otrzyma prezent w postaci energooszczędnego sprzętu AGD, który będzie mogło przeznaczyć na cel społeczny. Fundatorem nagrody jest spółka ENERGA Oświetlenie.

W „Świeć Się” w szranki o tytuły i nagrody oprócz miast mogą stanąć osoby indywidualne. Swoje pięknie przystrojone drzewko, dom i ogród w konkursie fotograficznym może pokazać światu każdy – wystarczy przesłać zdjęcie na www.SwiecSie.pl. Na uczestników zabawy czekają atrakcyjne prezenty – telewizor 3D, iPad, konsola PS3, trzy laptopy i 60 innych nagród.

Aby oddać głos na Bytom, wystarczy wejść na stronę http://swiecsie.gazeta.pl/swiecsie/1,103666,7374981,Slaskie.html zaznaczyć nasze miasto, i na dole strony kliknąć w przycisk „Głosuj”

Materiały organizatora

Foto: W.Bryński

Pozostałe wiadomości

Nietrzeźwi „za kółkiem” – statystyki

admin

Para prezydencka RP nie żyje, Bytom łączy się w smutku.

admin

Muzy 2012 przyznane. Zdjęcia

admin
Trwa wczytywanie....