6.6 C
Bytom
18 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Konferencja prasowa ze związkowcami w tle
Fotoreportaze Karb Śródmieście Wyróżnione

Konferencja prasowa ze związkowcami w tle

Kolejny raz związkowcy pojawili się podczas konferencji prasowej. Doszło do kilku drobnych popychanek, a wszystko to pod okiem ich pracodawców – przedstawicieli Kompanii Węglowej S.A , którzy nawet nie mieli ochoty w jakikolwiek sposób zareagować.

Dzisiejsze spotkanie z mediami dot. negatywnie zaopiniowanego planu ruchu na lata 2012-2014 Kompanii Węglowej SA Oddział KWK Bobrek Centrum. Prezydent Bytomia na wstępie przeprosił za zachowanie związkowców, którzy po zapewnieniu, że nie będą przeszkadzać, mogli przysłuchiwać się konferencji. Nad porządkiem cały czas czuwała obecna w okolicy Straż Miejska.

Główna przyczyna negatywnej opinii w tej sprawie, to fakt, że dzielnice Karb i Miechowice w przedstawionym planie ruchu są objęte wpływami górniczymi III kategorii, a koncesja dotyczy działań takich, że wpływy nie przekroczą II kategorii. Dodatkowo wydobycie objęłoby fragment śródmieścia. Jak podkreślił Piotr Koj – prezydent Bytomia, najważniejsze dla niego jest bezpieczeństwo mieszkańców.

Niestety, miasto nie ma żadnego wpływu na decyzje, które zapadną w tej sprawie. Jak podkreślił prezydent, ma nadzieje, że miasto dojdzie do porozumienia z Kompanią Węglową.

Pozostałe wiadomości

Wypadek na skrzyżowaniu Sandomierskiej i Witczaka

admin

Biegaj na zdrowie! I dla chorych dzieci

admin

Bytomski Przejazd Rowerowy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zdjęcia

admin
Trwa wczytywanie....