25.4 C
Bytom
20 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Koncert Shugo Tokumaru + Peter J. Birch [Zdjęcia + Wideo]
Fotoreportaze Śródmieście Wyróżnione

Koncert Shugo Tokumaru + Peter J. Birch [Zdjęcia + Wideo]

Jeden z koncertów wieńczących europejską trasę koncertową i jedyny koncert w Polsce. Gdzie? Oczywiście tylko w Bytomiu i tylko w ramach projektu”Tylko NIE Bytom!”.

Shugo Tokumaru – bo o nim mowa – to człowiek-orkiestra: multiinstrumentalista i kompozytor, który do nagrania płyty „Port Entropy” użył stu instrumentów. Urodził się w Japonii.  W miniony piątek dał wspaniały koncert w Rotundzie Biblioteki Miejskiej. Tuż przed nim wystąpił młody, utalentowany Peter J. Birch, czyli Piotr Jan Brzeziński, na co dzień mieszkaniec Brzegu Dolnego.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=4kfXtOLxrDk[/youtube]

Tylko NIE Bytom! to cykl comiesięcznych koncertów połączonych z imprezami towarzyszącymi, mających na celu przybliżenie śląskiej publiczności najciekawszych zjawisk pojawiających się na szeroko rozumianej alternatywnej scenie muzycznej – zarówno polskiej, jak i zagranicznej. Myślą przewodnią całego cyklu jest współpraca artystów spoza Polski z rodzimymi, konfrontacja doświadczeń nie tylko muzycznych, które – być może – zaowocują dalszą współpracą w przyszłości.

Pozostałe wiadomości

Kabaret zwany Radą Miejską

admin

O cyrkowym przedstawieniu zwanym Radą Miejską zdań kilka

admin

Zatrzymany po pościgu

admin
Trwa wczytywanie....