12.4 C
Bytom
23 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Koncert finałowy Festiwal im. G.G. Gorczyckiego w EC Szombierki
Fotoreportaze

Koncert finałowy Festiwal im. G.G. Gorczyckiego w EC Szombierki

Czy muzyka Chopina w aktualnym świecie zdominowanym głównie przez Pop może nadal się podobać? Po frekwencji na dzisiejszym koncercie finałowym wynika, że może i to bardzo. Wystarczy dodać do niej trochę elementów Jazzu, perkusję i orkiestrę smyczkową a powstanie repertuar o oryginalnym tytule „2010. A.D. Chopin Odyssey”. Całość rozegrana w hali Elektrociepłowni Szombierki w Bytomiu daje nam niezwykły i niezapomniany efekt.

Projekt ten powstał specjalnie dla Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy AUKSO i znakomitego muzyka Mateusza Kołakowskiego jako solisty i lidera trio jazz’owego. Łączenie muzyki poważnej z nowoczesnymi elementami jest sporym wyzwaniem, jednak w wykonaniu orkiestry AUKSO, zabieg ten wypadł pomyślnie.

Przybyli słuchacze mogli zagłębić się w palecie doskonałych tonacji z początkowym koncertem e – moll op. 11, Preludium d – moll op. 28, Sonata h – moll op. 58, Sonata b – moll op. 35 – Marsz Żałobny, Preludium  Des – dur  op. 28 oraz Scherzo cis – moll  op. 39, który był epilogiem koncertu.

Dzisiejszy finałowy koncert był zwieńczeniem Międzynarodowego Festiwalu im. G.G. Gorczyckiego, który miał na celu promocję i propagowanie muzyki klasycznej- arcydzieł muzyki wokalno-instrumentalnej z uwzględnieniem w szczególności dorobku muzycznego najwybitniejszego kompozytora okresu polskiego baroku – Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego.

Pozostałe wiadomości

Pożar w pustostanie przy ul. Krakowskiej

admin

Pinokio w Bytomskim Centrum Kultury. Zdjęcia

admin

VII Dni Bytomskich Organizacji Pozarządowych [Zdjęcia]

admin
Trwa wczytywanie....