-1.3 C
Bytom
9 grudnia 2021
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Prezydent z Komendantem opowiadali dzieciom bajki [Foto+Wideo]
Fotoreportaze

Prezydent z Komendantem opowiadali dzieciom bajki [Foto+Wideo]

Prezydent Bytomia Piotr Koj wraz z Komendantem miejskim policji podinsp. Zbigniewem Klimusem czytali dziś fragmenty bajek o bezpieczeństwie, które gimnazjaliści przygotowali dla młodszych dzieci. Dzisiaj też finaliści konkursu pod hasłem „Opowiem ci bajkę…”, za napisane bajki otrzymali nagrody.

O tym jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą, dlaczego nie należy nikogo obcego wpuszczać do domu i dlaczego ważne są słowa rodziców, to najważniejsze aspekty opowiedzianych bajek.

Konkurs pisania bajek był w Bytomiu pierwszym takim konkursem. Cała impreza dotyczy akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, którą w Bytomiu swoim patronatem objęli Piotr Koj oraz Komendant podinsp. Zbigniew Klimus. Zwycięskie bajki które zostały przeczytane przez obu panów są dziełem pierwszego Roksany Sobieraj która zdobyła pierwsze miejsce oraz Agnieszki Łuckiej, która w konkursie zajęła miejsce drugie. Dziewczyny na codzień uczą się w Gimnazjum nr 13 w Bytomiu.

Oczywiście w trakcie czytania bajek odbywały się ich inscenizacje, którymi zajęła się grupa „JaCy My” która na scenie pokazała również bajkę „Czerwony Kapturek”. Na zakończenie odbył się mini koncert uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 5.

Pozostałe wiadomości

Obchody Święta 3-go Maja w Bytomiu 2013. Zdjęcia

admin

Tak WOŚP gra w Bytomiu!

admin

Silesian Skate Show Part II 2012. Zdjęcia

admin
Trwa wczytywanie....