-1.6 C
Bytom
2 grudnia 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » „Karin Stanek” Alina Moś-Kerger – zapowiedź
Śródmieście Wyróżnione Zapowiedzi

„Karin Stanek” Alina Moś-Kerger – zapowiedź

W ponad pół wieku od spektakularnego debiutu Karin Stanek powstaje monodram, w którym Agnieszka Wajs brawurowo wciela się w postać pierwszej polskiej „rokendrolówy”, jak nazwał Karin Marian Lichtman – członek zespołu „Trubadurzy”.

Karin Stanek to pochodząca z Bytomia piosenkarka, która w latach 60. wylansowała takie przeboje, jak m.in. „Malowana lala”, „Chłopiec z gitarą” i „Jedziemy autostopem”. Nazywano ją różnie: „sekskapiszonem big-bitu”, „pchełką z gitarą”, ale i „chłopczycą w spodniach, z przedziwnym akcentem”.

Jeżeli zmieniła się w końcu z dziewczynki w kobietę, trudno było to zauważyć, bo lata całe zaplatała warkocze, ubierała białą bluzkę i czarne spodnie. Jeżeli dojrzała jako artystka, niełatwo było to dostrzec, bo do końca zabawiała publiczność, śpiewając o tym, że „chłopca z gitarą chce”. Zanim umarła – zniknęła na wiele lat. Jej postać postanowiła przybliżyć publiczności Alina Moś-Kerger w napisanym przez siebie monodramie.

„Nim zasiadłam do pisania scenariusza, przeczytałam tysiące notatek prasowych, przesłuchałam wiele piosenek, skontaktowałam się z ludźmi, którzy znali Karin osobiście. A mimo to spektakl, który powstaje, to wciąż tylko moje wyobrażenie o niej, autorska wizja jej losów. I wśród znanych wszystkim piosenek na scenie zaistnieją sytuacje, które być może nigdy się nie zdarzyły – choć mogły – rozmowy, które nigdy się nie odbyły i postacie, które nigdy w życiu Karin się nie pojawiły. Mimo to wydaje się, że jakaś prawda o piosenkarce i tak się z tego obrazu wyłania” – mówi Alina Moś-Kerger, autorka i reżyserka sztuki.

Miejsce: sala ToTu
Data: 24.02.2013
Godzina: 17:00

Bilety: 10 zł (rezerwacja tel. 32 389 31 09 w. 101)

Pozostałe wiadomości

Trenuj i pomagaj w Bytomiu w ramach akcji Honorowy Dawca Energii Fortum!

admin

Zatrzymane za jazdę na podwójnym gazie

admin

Rowerem po zdrowie [Zdjęcia + Wideo]

admin
Trwa wczytywanie....

Domena bytomonline.pl oraz fanpage z 2700 fanów na sprzedaż! Oferty prosimy kierować na adres e-mail: [email protected]

X