20.1 C
Bytom
17 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Kamchatka – przedstawienie plenerowe. Zdjęcia
Fotoreportaze Śródmieście

Kamchatka – przedstawienie plenerowe. Zdjęcia

Drugiego dnia TEATROMANII 2012 przez bytomski Rynek, plac Sikorskiego oraz ulicami: Piastów i bocznymi przeszła niepowtarzalna parada. 8 wybitnych artystów zespołu Kamchatka zaprezentowało swoje niezwykle zdolności aktorskie w przedstawieniu plenerowym.

Członkowie grupy Kamchatka to osoby zajmujące się różnymi dziedzinami sztuki, jednak posiadający jedną wspólną cechę – specjalizują się w przedstawieniach organizowanych poza murami budynków.

Zagubieni podróżnicy, postacie wyjęte ze starych, monochromatycznych fotek, wyposażone w walizki, pojawiły się na płycie Rynku o godzinie 16.30. Na oczach około setki widzów improwizujący artyści wzbili się na wyżyny kunsztu aktorskiego. Powalającą mimiką twarzy, prostą gestykulacją oraz wyobraźnią małego dziecka, podsuwającą niebywałe pomysły, zachwycali publikę przez ponad 2 godziny.

Najlepsze momenty? Hmm… Należałoby opisać całe przedstawienie. Obdarowanie jednym lodem kilkunastu ludzi, wspinaczka na balkon, gonitwa za tramwajem, spotkanie z bytomskimi funkcjonariuszami policji jak również zabawa przy fontannie – to i wiele więcej wywołało uśmiech na twarzach wielu świadków gry. Pozytywny nastrój udzielał się nie tylko widzom, którzy przyszli obejrzeć przedstawienie, lecz również przypadkowo napotkanym osobom: mieszkańcom przesiadującym na balkonach, spacerującym w okolicach, motorniczym tramwajów…

Przedstawienie Kamchatka zmusza do myślenia, do patrzenia wyżej i dalej. Pokazuje jak w przyjemny sposób poznawać świat: przez dobrą zabawę, spontaniczne działania, a przede wszystkim – bez zważania na opinię innych. Jeśli masz taką potrzebę, połóż się na środku rynku! Bo tak naprawdę po co martwić się zdaniem innych ludzi i tym samym tracić cos w swoim życiu? Świat tworzy się na Twoich oczach, wykorzystaj to!

Pozostałe wiadomości

Medale Miasta Bytomia wręczone

admin

2 Bytomski Półmaraton [Zdjęcia] [Wyniki]

admin

Juwenalia Bytom 2010: Gra miejska [Zdjęcia]

admin
Trwa wczytywanie....