12.4 C
Bytom
23 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Kabaret zwany Radą Miejską
Fotoreportaze

Kabaret zwany Radą Miejską

Może się wydawać, iż Rada Miejska, która jest organem stanowiącym i kontrolnym gminy powinna działać szybko, sprawnie i poważnie. Otóż każdy, kto tak myśli jest w błędzie w szczególności, jeżeli chodzi o Bytom. Już od kilku sesji, na których problemem numerem jeden ciągle pozostaje remont misy pływalni krytej przy ul. Wrocławskiej a dokładniej sfinansowania tego remontu. Po wielu burzliwych debatach, interwencji Regionalnej Izby Obrachunkowej wydawać się mogło, że dzisiejsza 61 sesja Rady Miejskiej w końcu przybliży do ostatecznego zakończenia tego tematu.

Otóż dzisiejszy porządek obrad zawierał tylko jeden ważny punkt Podjęcie uchwały w sprawie zmian budżetu miasta Bytomia na 2010 rok oraz zmiany uchwały nr LVI/809/09 Rady Miejskiej w Bytomiu z dnia 30 grudnia 2009 roku dotyczącej budżetu miasta Bytomia na 2010 rok (R-931).” To jakieś pół godziny obrad – dla sprawnie działającego organu. A w naszym mieście na start brak quorum i 30 minut przerwy. W końcu radnym jakoś udało się dotrzeć na salę i można było rozpocząć obrady.

Po dość krótkim czasie Mariusz Kurzątkowski zgłosił wniosek formalny o zamknięcie listy mówców. Za było 10 osób, przeciw 9. Jako ostatni przemówili Krzysztof Wójcik, Janusz Paczocha i Henryk Bonk. Niestety później Rada Miejska zamieniła się w cyrk. Przewodniczący RM zarządził 10minutową przerwę, po której „przypadkowo” nie pojawiło się kilku radnych, chociaż wcześniej byli obecni. Zarządzono kolejną tym razem 20minutową przerwę, po której w końcu zakończono obrady brakiem quorum.

Pytaniem jest, po co marnuje się czas mieszkańców, dziennikarzy i mimo wszystko samych radnych oraz pieniądze, na obrady, które trwają półtora godziny, z czego godzina to przerwy? Raczej niezbyt ciekawym jest obserwowanie niewiadomo, z jakiego powodu ciągle uśmiechającego się Piotra Koja, gdy bardziej należy płakać. I to płakać nad zachowaniem niektórych radnych i całą instytucją Rady Miejskiej. Ostatecznie pozostaje się przejść się na Młodzieżową Radę Miejską, z której bytomscy rajcowie powinni brać przykład.

W.B


Pozostałe wiadomości

Trwa rozbiórka kamienicy na Pogodzie [Zdjęcia]

admin

Jesienny Bytomski Rajd Rowerowy ,,Poznaj Swoje Miasto”. Zobacz, czy jesteś na zdjęciach!

admin

Spektakl „Niunia” – Teatr Młyn. Zdjęcia ze spektaklu

admin
Trwa wczytywanie....