9.8 C
Bytom
1 października 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Już niedługo druga edycja „Lokalu na kulturę”
Śródmieście Wyróżnione

Już niedługo druga edycja „Lokalu na kulturę”

Już po raz drugi w naszym mieście ruszy akcja „Lokal na kulturę”. W tym roku jednak miasto postanowiło też zebrać zgłoszenia od samych zainteresowanych, którzy będą mogli zasugerować siedzibę swojej działalności spośród pomieszczeń z zasobów gminy.

Czym jest „Lokal na kulturę”? To akcja, której celem jest wyłonienie najemców lub dzierżawców lokali, którzy będą prowadzili tam działalność kulturalną, artystyczną lub twórczą. W programie wziąć udział może każdy, a najlepsze zgłoszenia, które będą mogły dzierżawić lokale wyłoni specjalna komisja.

Przyszły najemca lub dzierżawca najpierw będzie musiał wyremontować lokal, a w tym czasie będzie płacił symboliczny czynsz – 1 zł netto za metr kwadratowy. (Jednakże nie dłużej niż 12 miesięcy). Po okresie promocyjnym, wartość czynszu zostanie określona w zależności od lokalizacji.

Jak mówi Mariusz Wołosz -prezydent Bytomia: Sukces „Odpadów spod lady” pokazuje, że program Lokal na kulturę może dać wiele możliwości rozwoju osobom kreatywnym, związanym z kulturą, które chcą prowadzić działalność gospodarczą, ale do rozwinięcia skrzydeł potrzebują taniego lokalu.

Zgłoszenia proponowanych lokali przyjmowane będą do końca stycznia w Dziale Eksploatacji i Lokali Użytkowych przy ul. Zielnej 25 b w Bytomiu, pokój nr 16d. Telefon 32 420-17-50 lub 32 420-17-12.

Zdjęcie: UM w Bytomiu,

Pozostałe wiadomości

Przemysław Kokot – „Pierwsze uderzenie” – wernisaż wystawy [Zdjęcia]

admin

Teatromania 2012: „Wejście smoka. Trailer”. Zdjęcia

admin

In memoriam: Fanaberia

admin
Trwa wczytywanie....