0.1 C
Bytom
27 listopada 2021
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Jeszcze walczą o kamienicę na Pogodzie
Fotoreportaze Rozbark

Jeszcze walczą o kamienicę na Pogodzie

Decyzja o wyburzeniu już zapadła, jednak znajduje się w Bytomiu jeszcze grupa osób, którym zależy na tym, aby zaniedbywana przez właścicielkę kamienica znalazła inwestora.

Dwukrotnie dziś spotkali się bytomianie z ogólnopolskimi i lokalnymi mediami, by zaprotestować przeciwko wyburzaniu kamienicy. Było to już kolejne spotkanie, ostatnie – pogrzeb kamienicy miało miejsce kilka tygodni temu.

Przypomnijmy: kamienicę w 2004 roku kupiła Krystyna G.  , deklarując, że odnowi budynek. Jednakże tak się nigdy nie stało.  Przez wiele lat właścicielka zaniedbywała kamienicę, tłumacząc, że już miasto oddało jej budynek w bardzo złym stanie.  W końcu z powodu narastającego zagrożenia katastrofą budowlaną, wydano decyzję o jego natychmiastowej rozbiórce, co właścicielce jest całkowicie na rękę, bo sama próbowała takie pozwolenie uzyskać.

Dzisiejsze spotkanie ma na celu poinformowanie wszystkich o tym, że kamienica może zostać jeszcze odkupiona. Musi się znaleźć na nią inwestor, który będzie w stanie przywrócić jej dawny urok. Jeżeli tak się nie stanie, to niebawem w miejscu olbrzymiej kamienicy będzie straszyć pusty plac.

Pozostałe wiadomości

Mercedesy zawitały do Bytomia

admin

Stauros, Moni Art i Lady Pank zagrali, by spełniać dziecięcą fantazję [Zdjęcia]

admin

Zobacz jak było na „II Bytomskiej Mocy Bluesa”

admin
Trwa wczytywanie....