4.3 C
Bytom
6 grudnia 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Jak zadbać o stopy?
Publicystyka

Jak zadbać o stopy?

Codziennie dźwigają cały ciężar ciała, muszą znosić przegrzanie, wyziębienie i przemoczenie. Traktujesz je za ciasnymi, wysokimi lub niedobranymi butami, zmuszasz do pokonywania wielu kilometrów, a kiedy pragniesz je pokazać w całej okazałości okazuje się, że daleko im do ideału. A Ty? Czy pamiętasz o pielęgnacji swoich stóp?

Stopy, choć niezwykle istotne, są często pomijanym punktem w pielęgnacji ciała. Przypominamy sobie o nich dopiero latem, kiedy nastaje czas noszenia lekkich butów bądź wtedy, kiedy niespodziewanie pojawia się ból. Pielęgnacja stóp zaczyna być wtedy naszym priorytetem, ale często domowe sposoby nie przynoszą oczekiwanych rezultatów lub za bardzo rozciągają się w czasie.

 

Z czym walczymy?

 

Przed zadecydowaniem, jakie kroki podejmiemy w pielęgnacji stóp warto wiedzieć, które dolegliwości możemy spotkać najczęściej i w jaki sposób je rozpoznać. Wśród wszystkich problemów podologicznych najczęściej występują:

1) Odciski, nagniotki, modzele – powstają zazwyczaj w wyniku silnego nacisku na jedno miejsce, zazwyczaj przez nieprawidłowo dobrane obuwie. Modzele to inaczej odciski miękkie – wyglądem przypominają duże i twarde odciski, a tworzą się głównie na podeszwie stóp. Nagniotkiem natomiast nazywamy odcisk, który swoją budową przypomina stożek. Jego ostra część skierowana jest do środka stopy. Łatwo go zdiagnozować po ostrym i przenikliwym bólu jaki powoduje.

 

Znanych jest wiele domowych sposobów usuwania tego typu zmian. Do najbardziej popularnych należy moczenie stóp w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu do kąpieli, a następnie szorowanie skóry pumeksem lub specjalną tarką. O ile w części przypadków ta metoda będzie skuteczna, o tyle wiele osób powinno rozważyć wizytę u specjalisty. Ekspert z kliniki medycyny estetycznej Esteticmed w Bydgoszczy przekonuje – “Odciski, choć wydają się niepozorne, mogą prowadzić do poważnych zmian. Często spotykamy się z sytuacją, kiedy z małego odcisku wyniknął duży stan zapalny. Ponadto nieprawidłowo przeprowadzony zabieg usuwania odcisków, a szczególnie ich wycinania, może mieć bardzo nieprzyjemne konsekwencje dla naszego zdrowia” Na wszelkie nagniotki i modzele szczególnie powinny uważać osoby chorujące na cukrzycę. –  “Najlepiej poddać się opiece specjalisty, wtedy najlepiej zadbamy o nasze stopy.” – dodaje konsultant z kliniki Esteticmed.

2) Pękające pięty  – są one drugim problemem w dbaniu o piękne stopy. Jego przyczyna leży głównie w niewłaściwym nawilżeniu tej partii ciała. Nieestetyczny wygląd to tylko jeden aspekt tego defektu – dużo bardziej uciążliwy jest ból, który pękające pięty powodują przy chodzeniu.

 

Domowe wyeliminowanie tego problemu sprowadza się, podobnie jak usuwanie odcisków, do moczenia stóp i mechanicznego usuwania zrogowaciałego naskórka, a następnie nasmarowanie tego obszaru kremem. Gabinety medycyny estetycznej mogą w tej kwestii zaoferować o wiele więcej. “Jeśli zdecydujesz się na profesjonalny zabieg masz pewność, że leczenie zostanie zakończone szybko – często podczas jednego zabiegu, bo specjalistyczną pielęgnację stóp zapewniają nowoczesne sprzęty” – mówi konsultant Esteticmed z Częstochowy.

 

Gabinety medycyny estetycznej wykorzystuje specjalne frezarki, które dzięki wykonywaniu wielu obrotów na minutę w sposób szybszy i skuteczniejszy usuwają każdy zrogowaciały naskórek. “Klinika Esteticmed wykorzystuje frezarkę Luna AT Micro firmy Gerlah. Dzięki jej przyrządom frezująco – odsysającym jesteśmy w stanie szybko i skutecznie zlikwidować problem odcisków, pękających pięt, a także zadbać o paznokcie.” – komentuje konsultant.

3) Wrastające paznokcie

 

Odciski i pękające pięty to nie jedyny problemy, z którymi boryka się wiele osób. Kolejną przypadłością, z pozoru niegroźną, a powodują wiele nieprzyjemności są wrastające paznokcie. Domowe sposoby, takie jak moczenie w szarym mydle lub metody chirurgiczne, czyli usunięcie paznokcie, już dawno przestały być używane. Obecnie niewiele osób wie, iż za najskuteczniejszy sposób uważa się założenie klamr korygujących. Ekspert kliniki Esteticmed działającej w Bydgoszczy potwierdza, że zabieg ten przynosi natychmiastową ulgę, a jego zakładanie jest bezbolesne i nie utrudnia codziennego funkcjonowania.

 

To tylko niektóre z aspektów pielęgnacji stóp. Gabinety medycyny estetycznej oferują obecnie o wiele więcej. Jeśli chcesz aby Twoje stopy były gładkie i nawilżone – zgłoś się do profesjonalnych gabinetów. Pomogą Ci osiągnąć piękne nogi w krótkim czasie.

Więcej o naszych programach leczniczych: http://www.esteticmed.pl/

Pozostałe wiadomości

Urządzanie domowej pralni

admin

OC wciąż drożeje

admin

Wypoczynek i rekreacja po ciężkiej sesji

admin
Trwa wczytywanie....

Domena bytomonline.pl oraz fanpage z 2700 fanów na sprzedaż! Oferty prosimy kierować na adres e-mail: [email protected]

X