14.4 C
Bytom
22 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Jak wybrać swój pierwszy sprzęt narciarski?
Publicystyka

Jak wybrać swój pierwszy sprzęt narciarski?

Uprawiane sportów zimowych nie musi wcale oznaczać dużych nakładów finansowych. Przy każdym stoku narciarskim znajduje się wypożyczalnia sprzętu, w której bez problemów będziesz mógł skompletować swój strój za niewielką sumę. Decydując się kupno nowego sprzętu powinieneś osobiście udać się do sklepu sportowego i poprosić sprzedawcę o pomoc. Dobry dobrany sprzęt to połowa sukcesu podczas jazdy na stoku.

Z roku na roku w naszym kraju wyjazdy zimowe staja się coraz bardziej popularniejsze. W przełomie grudnia i stycznia całe społeczeństwo kieruje swoje oczy na południe Polski. Przed wyjazdem musisz jednak skompletować całe niezbędne wyposażenie. Jeżeli jesteś początkującym bądź średnio-zaawansowanym narciarzem, Twoje narty powinny być od 5 do 15 cm krótsze od Ciebie. Zbyt małe narty są niestabilne co na pewno sprawi Ci problemy z utrzymaniem równowagi na stoku. Zbyt duże wpływają jedynie na Twój komfort jazdy.

Buty to kolejna rzecz, którą nie powinieneś pominąć podczas zakupów. Stopa nie powinna być w nich zbyt mocno ściśnięta, palce powinny móc się poruszać, natomiast pięta, jak i kostka powinny być usztywnione. Tak włożone buty zminimalizują problem wystąpienia urazów, czy nawet kontuzji. Zbyt duży but, źle będzie podtrzymywał Twoją kostkę. Będąc w sklepie zwróć uwagę na takie cechy jak kształt oraz twardość buta.

Kupując kijki powinieneś stanąć w sklepie z założonymi nartami, jak i butami narciarskim. Trzymaj kije za uchwyt, a kąt między Twoim ramieniem a przedramieniem powinien być prosty.

Będąc w sklepie zapytaj także sprzedawcę kaski. Ta część Twojego wyposażenie jest najważniejsza, gdyż podczas ekstremalnych warunków może Ci nawet uratować życie. Upadek przy dużej prędkości na stoku może być naprawdę tragiczny w skutkach. Nowoczesne kaski są bardzo wygodne, ciepłe oraz przepuszczają powietrze.

Kupno sprzętu narciarskiego nie musi być wcale trudno rzeczą. Pamiętaj jednak aby zabrać się za to parę tygodni przed planowanym wyjazdem. Podczas wizyty w sklepie nie bój się pytać pracownika o radę. Dobór odpowiedniego sprzętu może Ci nawet uratować życie.

Pozostałe wiadomości

Bytom – miasto kurzu?

admin

Co powinna zawierać firmowa Apteczka Pierwszej Pomocy?

admin

Rozliczenie PIT – odpowiadamy na najczęstsze pytania

admin
Trwa wczytywanie....