23.4 C
Bytom
16 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Jak świadomie i bezpiecznie inwestować oszczędności?
Publicystyka

Jak świadomie i bezpiecznie inwestować oszczędności?

Lokaty oraz konta oszczędnościowe są najczęściej wybieranym środkiem oszczędzania oraz pomnażania pieniędzy. Dbając o swoją przyszłość oraz żyjąc ze świadomością istnienia inflacji staramy się zgromadzić jak najwięcej kapitału. Aktualnie wiele osób się zastanawia – czy tak niskie oprocentowanie wciąż przyniesie atrakcyjne zyski?

Jakie możemy uzyskać oprocentowanie i czy jest ono opłacalne?

Dzięki realnemu oprocentowaniu, czyli uwzględnieniu inflacji, lokaty bankowe wciąż pozwalają na zadowalające zyski. Aktualne występuje zjawisko deflacji, które obniża ceny dóbr i usług, sprawiając, że nasze pieniądze zyskują na wartości. Dzięki temu zysk z odsetek może być nawet korzystniejszy niż przed kilkoma latami, kiedy wartość oprocentowania wynosiła nawet 8%.

Obecnie możemy spotkać się z maksymalnym oprocentowaniem na poziomie 4%. Taką ofertę posiada Idea Bank. Pozwala on na zdeponowanie kapitału od 1 000 zł do 10 000 zł, z kapitalizacją na koniec okresu odsetkowego. „Lokata Happy” pozwala dodatkowo na dopełnienie formalności online, bez konieczności udawania się do placówki banku. Dzięki temu, można stwierdzić, że to najlepsza lokata na rynku.

Kolejną jest „Lokata Bezkarna” banku BGŻ Optima. Oferta posiada oprocentowanie w wysokości 3,2% w skali roku. Dodatkowo w jej przypadku bardzo istotna jest możliwość zerwania lokaty w dowolnym momencie, bez utraty wygenerowanych odsetek.

Ponadto warto wspomnieć o „Lokacie Welcome” w Lion’s Banku oraz „e-Lokacie” w Getin Banku.

Bezpieczeństwo depozytów

Niepodważalną zaletą lokat bankowych jest ich bezpieczeństwo. Nad naszymi finansami, które wpłacamy na depozyt w banku, czuwa Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Instytucja ta gwarantuje wypłacalność banków w Polsce. Oznacza to, że w razie jakichkolwiek problemów z płynnością finansową, BFG wypłaci nam zarówno zgromadzone środki, jak i wygenerowane odsetki. Możemy liczyć na zwrot w wysokości nawet 100 tys. euro w przeliczeniu na złote, które otrzymamy na konto w ciągu 20 dni od utracenia do nich dostępu.

Pozostałe wiadomości

Nowy inwestor w Bytomiu. Powstanie Bytom Square?

admin

Rozliczenie PIT – odpowiadamy na najczęstsze pytania

admin

Opowieść o urządzaniu domu

admin
Trwa wczytywanie....