18.5 C
Bytom
16 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Jak obliczyć składkę OC?
Publicystyka

Jak obliczyć składkę OC?

Polisa OC to konieczne ubezpieczenie każdego zarejestrowanego pojazdu. Obowiązek jego opłacenia spoczywa na właścicielu pojazdu, a za jego brak grożą konsekwencje finansowe. Warto więc w terminie opłacić polisę, by uniknąć kar wyznaczanych przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretnego ubezpieczyciela, sprawdź czy inne towarzystwo ubezpieczeniowe nie oferuje korzystniejszych warunków.

Przy składce OC możesz kierować się ceną

Zawsze podkreśla się, że przy wykupie ubezpieczenia nie warto kierować się ceną, ponieważ polisa u każdego ubezpieczyciela może posiadać zróżnicowany zakres. Inaczej jest jednak w przypadku ubezpieczenia OC. Tutaj zakres polisy jest dokładnie taki sam w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym – obejmuje odpowiedzialność cywilną w razie uszkodzenia pojazdu, uszkodzenia obiektu lub uszczerbku na zdrowiu osób trzecich, w ramach której ubezpieczyciel zobowiązuje się wypłacić świadczenia osobom poszkodowanym.

Biorąc pod uwagę ten fakt, przy wykupie polisy OC warto kierować się przede wszystkim ceną. Aczkolwiek na 100% gwarancję satysfakcji wpływa również renoma towarzystwa ubezpieczeniowego oraz szybkość likwidacji szkód.

Oblicz składkę OC – kalkulator online pomoże

Żeby obliczyć składkę OC, kalkulator internetowy może okazać się niezwykle pomocnym narzędziem. Działający online, pozwala oszacować wysokość ubezpieczenia komunikacyjnego. Wystarczy wpisać najważniejsze dane dotyczące samochodu oraz swoje – jako właściciela pojazdu, by w krótkim czasie uzyskać informacje na temat polisy. Algorytm kalkulatora bierze pod uwagę stawkę bazową oraz uwzględnia ewentualne zniżki / zwyżki.

Chociaż wyliczający składkę OC kalkulator dostępny jest w serwisach poświęconych ubezpieczeniom komunikacyjnym, warto skorzystać z narzędzi udostępnianych na stronach www ubezpieczycieli. Korzystając z takiego kalkulatora, wyliczona składka będzie nie tylko wiarygodniejsza, ale pozwoli Ci to na wykupienie ubezpieczenia od razu – bez konieczności wizyty w placówce. Warto rozważyć taką opcję, szczególnie że niektórzy ubezpieczyciele oferują atrakcyjne zniżki, wykupując polisę przez Internet (Link 4 daje zniżkę 7%).

Pamiętaj, że ubezpieczenie OC to obowiązek każdego właściciela pojazdu – nawet jeśli samochód został skradziony lub jest nieużywany. Dopóki go nie wyrejestrujesz, polisę musisz opłacać.

Pozostałe wiadomości

Środki ochrony roślin i nie tylko.

admin

Rowerem przez Polskę

admin

Jak zadbać o stopy?

admin
Trwa wczytywanie....