21.9 C
Bytom
19 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Jak długo trwa leczenie u ortodonty?
Publicystyka

Jak długo trwa leczenie u ortodonty?

Ortodonta to specjalista, który może zdziałać cuda! W gabinecie ortodontycznym można zniwelować praktycznie każdą wadę zgryzu, stłoczenia zębów i inne niedoskonałości związane z ich nieprawidłowym ustawieniem. Jak długo trzeba czekać na efekty?

Lekarz ortodonta to stomatolog, który skupia się na diagnozowaniu oraz na leczeniu wad zgryzu oraz innych nieprawidłowości zębowych u swoich pacjentów. Leczenie ortodontyczne może być prowadzone niezależnie od wieku – zarówno u dzieci i młodzieży, jak również u osób dorosłych. Leczenie ortodontyczne to jednak zawsze leczenie długotrwałe, co wynika z faktu, że zęby muszą przejść na właściwe miejsca. Zatem, jak długo trzeba będzie czekać na zauważalne zmiany?

Aparat ortodontyczny wpływa na czas leczenia

Korygowanie zębów i zgryzu odbywa się z użyciem specjalnych aparatów ortodontycznych. Są one dzielone na dwie kategorie, a mianowicie na aparaty ruchome oraz na aparaty stałe. Rodzaj wybranego aparatu ma duży wpływ na czas leczenia. Generalnie, szybsze rezultaty można uzyskać za pomocą aparatów stałych, które działają przez 24 godziny na dobę. Aparaty ruchome, które są wyjmowane, działają mniej efektywnie, ale także można dzięki nim uzyskać oczekiwane efekty.

O ostatecznym czasie leczenia decyduje rodzaj wady

Jednak ostatecznym czynnikiem, który decyduje o czasie leczenia, jest rodzaj wady. Proste wady, na przykład skrzywienia zębów, będą szybsze w korygowaniu niż poważniejsze wady zgryzu. Przy prostych wadach zębowych i zgryzowych leczenie może zakończyć się już po roku. Gdy jednak są one poważniejsze, może ono przeciągać się do 2-3 lat, aby zęby wprowadzić na właściwe pozycje, a potem ustabilizować je w tych miejscach. Potem pacjent musi nosić także retencję – dodatkowy aparat nakładkowy lub drucik. Retencja także powinna trwać kilka lat. Dobry ortodonta Bytom – https://www.stomatologiamotyl.pl/ortodoncja/ czy też w innym mieście nie będzie mógł zatem precyzyjnie określić, kiedy aparat będzie można przestać nosić. Czas jest tutaj indywidualny i zależny od szeregu czynników. Nie warto jednak zrażać się długim czasem leczenia ortodontycznego – efekty na pewno wynagrodzą oczekiwanie!

Pozostałe wiadomości

Najczęstsze przyczyny wypadków samochodowych w mieście

admin

Egipt widziany znad i spod wody

admin

Rowerem przez Polskę

admin
Trwa wczytywanie....