4.3 C
Bytom
6 grudnia 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Informacja Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego o stanie wody
Dzielnice Fotoreportaze Wyróżnione

Informacja Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego o stanie wody

Z bytomskich kranów prawie całkowicie zniknęła mętna woda. Może występować jeszcze jedynie w kilku miejscach. Po tym, jak od piątku wieczorem kilkuset bytomian z Rozbarku i Śródmieścia borykało się z mętną wodą w domach, w niedzielę wieczorem sytuacja zaczęła wracać do normy, a zmętnienie prawie całkowicie zniknęło.

Zabrudzenie wody nastąpiło w wyniku zmiany kierunku zasilania przez dostawcę wody, czyli Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A. w Katowicach, od którego Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne kupuje wodę. Stąd zmiana barwy i zmętnienie wody.
Obecnie woda – pod względem barwy spełnia normy. BPK wykonuje jednak badania bakteriologiczne. Wstępne wyniki będą dostępne najwcześniej we wtorek po południu.

 

Woda nadaje się do użytku w celach socjalno-bytowych. Jeśli chodzi o jej spożycie prosimy zachować ostrożność. Woda nadaje się do spożycia jedynie po przegotowaniu.

Przypomnijmy. Problemy z wodą zaczęły się w piątek wieczorem. Od godz. 19.00 do dyspozytora Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o. zaczęły docierać sygnały od mieszkańców Rozbarku (osiedle Arki Bożka, rejon ulicy Tuwima i ulicy Chorzowskiej) oraz Śródmieścia (rejon ulicy Witczaka i alei Legionów), że z ich kranów leci zmętniona woda. Taka woda leciała z kranów nie tylko w piątek, ale i w sobotę. Raz zmętnienie było silniejsze, raz słabsze, to znów znikało na kilka godzin. I kiedy w sobotę wieczorem wydawało się, że sytuacja uspokaja się i mieszkańcy Rozbarku i Śródmieścia znów będą mieli czystą wodę, w niedzielę rano problem wrócił. Zmętnienie wody zaczęło znikać dopiero w niedzielę wieczorem.

Mętna woda w wodociągu nie była ani wynikiem awarii, ani prac prowadzonych na sieci Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego. BPK kupuje  wodę od Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów S.A. z siedzibą w Katowicach. I to właśnie GPW odpowiada za zmętnienie wody w bytomskich kranach.

Żeby pomóc mieszkańcom przetrwać kryzysową sytuację, służby Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego zadbały o to, by wodę dostarczały mieszkańcom beczkowozy. Czysta woda była także dowożona w pięciolitrowych butlach.

mat. bpk, fot bpk.

Pozostałe wiadomości

Kopciuszek na scenie Bytomskiego Centrum Kultury. Zdjęcia

admin

Prowadzili pojazdy pomimo sądowych zakazów. Bytomska Policja ukróciła im ten proceder

admin

Pożar wysypiska śmieci w Bytomiu [zdjęcia]

admin
Trwa wczytywanie....

Domena bytomonline.pl oraz fanpage z 2700 fanów na sprzedaż! Oferty prosimy kierować na adres e-mail: [email protected]

X