24.7 C
Bytom
19 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Informacja Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego o stanie wody
Dzielnice Fotoreportaze Wyróżnione

Informacja Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego o stanie wody

Z bytomskich kranów prawie całkowicie zniknęła mętna woda. Może występować jeszcze jedynie w kilku miejscach. Po tym, jak od piątku wieczorem kilkuset bytomian z Rozbarku i Śródmieścia borykało się z mętną wodą w domach, w niedzielę wieczorem sytuacja zaczęła wracać do normy, a zmętnienie prawie całkowicie zniknęło.

Zabrudzenie wody nastąpiło w wyniku zmiany kierunku zasilania przez dostawcę wody, czyli Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A. w Katowicach, od którego Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne kupuje wodę. Stąd zmiana barwy i zmętnienie wody.
Obecnie woda – pod względem barwy spełnia normy. BPK wykonuje jednak badania bakteriologiczne. Wstępne wyniki będą dostępne najwcześniej we wtorek po południu.

 

Woda nadaje się do użytku w celach socjalno-bytowych. Jeśli chodzi o jej spożycie prosimy zachować ostrożność. Woda nadaje się do spożycia jedynie po przegotowaniu.

Przypomnijmy. Problemy z wodą zaczęły się w piątek wieczorem. Od godz. 19.00 do dyspozytora Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o. zaczęły docierać sygnały od mieszkańców Rozbarku (osiedle Arki Bożka, rejon ulicy Tuwima i ulicy Chorzowskiej) oraz Śródmieścia (rejon ulicy Witczaka i alei Legionów), że z ich kranów leci zmętniona woda. Taka woda leciała z kranów nie tylko w piątek, ale i w sobotę. Raz zmętnienie było silniejsze, raz słabsze, to znów znikało na kilka godzin. I kiedy w sobotę wieczorem wydawało się, że sytuacja uspokaja się i mieszkańcy Rozbarku i Śródmieścia znów będą mieli czystą wodę, w niedzielę rano problem wrócił. Zmętnienie wody zaczęło znikać dopiero w niedzielę wieczorem.

Mętna woda w wodociągu nie była ani wynikiem awarii, ani prac prowadzonych na sieci Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego. BPK kupuje  wodę od Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów S.A. z siedzibą w Katowicach. I to właśnie GPW odpowiada za zmętnienie wody w bytomskich kranach.

Żeby pomóc mieszkańcom przetrwać kryzysową sytuację, służby Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego zadbały o to, by wodę dostarczały mieszkańcom beczkowozy. Czysta woda była także dowożona w pięciolitrowych butlach.

mat. bpk, fot bpk.

Pozostałe wiadomości

VII Parada Pojazdów Zabytkowych [Zdjęcia]

admin

Tragiczny pożar. Nie żyje jedna osoba

admin

Jechali po alkoholu

admin
Trwa wczytywanie....