18.5 C
Bytom
16 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Industriada opanowała EC Szombierki
Fotoreportaze

Industriada opanowała EC Szombierki

Jedno z większych i nietypowych wydarzeń już za nami. W EC Szombierki odbyła się bytomska odsłona Industriady.

Piknik industrialny, podczas którego można była oddać się wielu atrakcjom takim jak ZIPLINE – industrialny alpinizm…po fasadzie gmachu EC Szombierki czy też festiwal sztuki wysokiej, który łączy w sobie różne dziedziny artystycznego wyrazu. Festiwal Sztuki Wysokiej stanowi wspólna wystawa prac doświadczonych i uznanych artystów z młodymi adeptami sztuk pięknych, których tłem jest Zabytkowa Elektrociepłownia Szombierki.

Bardzo oczekiwanym wydarzeniem była Wideoopera, która zachwycała nowatorskim podejściem do spraw muzyki. Dzieło to skomponowane zostało na sopran solo, 12 osobowy zespół w skład którego wchodzą poddane amplifikacji instrumenty smyczkowe, dęte, fortepian preparowany, gitary elektryczne i syntezator. Brzmienie amplifikowanych instrumentów jest wzbogacane warstwą elektroniczną w postaci „live electronic” (przetwarzania na żywo dźwieków instrumentów i głosu) oraz elektronicznych intermezzów prezentowanych pomiędzy częściami wideoopery. Warstwa elektroniczno-akustyczna opery prezentowana jest w 10 kanałowym systemie surround, co w połączeniu z materiałem wizualnym prezentowanym na 3 wielkich ekranach sprawia niesamowite wrażenia przebywania w samym centrum dźwięku i odbywania niezwykłej podróży przez różne stany przestrzeni, czasu i ducha.

Industriada to inaczej Święto Szlaku Zabytków Techniki jest ukoronowaniem dwuletnich działań związanych z komercjalizacją i wdrażaniem planu marketingowego dla szlaku. Każdy z tych etapów odbywał się z ogromnym zaangażowaniem pracowników poszczególnych obiektów. W tym roku udział w niej wzięło aż 40 zabytków techniki i miejsc związanych z przemysłową tradycją regionu, z 23 miast z terenu województwa śląskiego.

w.b/industriada.pl/ecszombierki.pl

Pozostałe wiadomości

Becekobus już jeździ po mieście. Dziś odwiedził Rynek

admin

Tak WOŚP gra w Bytomiu!

admin

Centrum Handlowe Agora Bytom otwarte! [Zdjęcia]

admin
Trwa wczytywanie....