12.4 C
Bytom
23 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Ile za wynajem M w Bytomiu?
Publicystyka Śródmieście

Ile za wynajem M w Bytomiu?

Średnio 1053 zł miesięcznie chcą właściciele bytomskich mieszkań za udostępnienie swoich nieruchomości. To jedna z najniższych stawek w Aglomeracji Katowickiej.

Ilość ofert wynajmu porównywalna jest z liczbą przeznaczonych na wynajem mieszkań w Zabrzu, z tymże tam średnia miesięczna cena ofertowa jest nieco wyższa (1211 zł). Wielokrotnie więcej propozycji znajdziemy w Katowicach i Gliwicach. Tamtejsze stawki są jednak sporo wyższe. Jak wynika z danych portalu nieruchomości Domy.pl gliwiccy właściciele wymagają średnio 1598 zł, a katowiccy – 1899 zł.

W Bytomiu ceny za wynajem rzadko spadają poniżej 600 zł miesięcznie. Na kawalerkę potrzeba średnio 724 zł, ale jeśli dobrze poszukamy, to znajdziemy także obiekty za około 600-700 zł. Za jedną z kawalerek położonych w Śródmieściu, utrzymaną w dobrym stanie i mającą 39 m2, zapłacimy miesięcznie 650 zł. Sporo spośród najtańszych kawalerek wymaga umeblowania, ale pojawiają się także oferty lokali już wyposażonych w meble i podstawowy sprzęt.

Przeznaczonych do wynajmu kawalerek wiele nie upatrzymy. Około dwa razy więcej ofert dotyczy mieszkań dwupokojowych, za które trzeba zapłacić średnio 940 zł. Sporadycznie można trafić na ceny poniżej 700 zł, a duży wybór lokali dwupokojowych zaczyna się od mniej więcej 800 zł. Znalezienie taniego mieszkania położonego w centrum miasta nie stanowi problemu. Z kolei lokale trzypokojowe, których na bytomskim rynku najmu jest nawet mniej niż kawalerek, będą nam udostępnione za minimum 850-950 zł.

Pozostałe wiadomości

Tu remoncik, tam opóźnienie… czyli Łagiewnicka po bytomsku [Aktualizacja]

admin

Dwukrotny pożar na Żeromskiego [Zdjęcia]

admin

Bytomianie tłumnie ruszyli w Orszaku Trzech Króli [Zdjęcia]

admin
Trwa wczytywanie....