25.4 C
Bytom
20 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » II Bytomska Moc Bluesa już jutro w EC Szombierki
Zapowiedzi

II Bytomska Moc Bluesa już jutro w EC Szombierki

Ubiegłoroczna edycja bluesowej imprezy w monumentalnych wnętrzach Elektrociepłowni Szombierki w stu procentach potwierdziła, że ten gatunek muzyki na Śląsku ma się dobrze. 9 kwietnia bluesmani ponownie zjadą do Bytomia.

Na scenie pojawi się Magda Piskorczyk, wokalistka wykonująca głównie muzykę zakorzenioną w tradycji afro-amerykańskiej i afrykańskiej, autorka płyty studyjnej „Blues Travelling” nagranej z udziałem Michała Urbaniaka oraz nominowanego do Fryderyka 2009 albumu „Magda Live”.

Towarzyszyć jej będzie Ola Siemieniuk. Publiczność będzie też miała okazję posłuchać jedego z najbardziej twórczych wykonawców z kręgu polskiego bluesa – Adama Kulisza – wokalisty, gitarzysty, harmonijkarza, autora muzyki i tekstów, laureata wielu nagród i wyróżnień. Ze specjalnym koncertem z okazji 10 – lecia swojej pracy artystycznej wystąpi też Kajetan Drozd.

Towarzyszyć mu będzie zespół Siódma w Nocy i muzycy z akustycznej formacji Kajetan Drozd Acoustic Trio, z którą artysta koncertuje od kilku miesięcy. Warto wspomnieć, iż tegoroczna „Moc Bluesa” zainauguruje Jubileusz Obchodów 90-lecia EC Szombierki. Bilety w cenie: 20 zł. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na cele statutowe Stowarzyszenia Muzycznego „Śląski Jazz Club”.

Rezerwacja biletów drogą mailową: [email protected] Początek imprezy o 20.00.

UM Bytom

Pozostałe wiadomości

Ferie z CSW Kronika sposobem na nudę!

admin

Plebiscyt na Bytomskie Wydarzenie Roku 2013 . Czekamy na wasze zgłoszenia

admin

[Zapowiedź] Rainstick Cowbell i Leman Acoustic w Gotyku – koncert

admin
Trwa wczytywanie....