0.4 C
Bytom
5 grudnia 2021
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » I Śląska Rowerowa Masa Krytyczna [Zdjęcia]
Fotoreportaze Wyróżnione

I Śląska Rowerowa Masa Krytyczna [Zdjęcia]

Rok 1992 – San Francisco. Grupa rowerzystów postanawia przejechać się razem ulicami miasta…tak można rozpocząć historię o początkach Masy Krytycznej. Dziś spotkania te odbywają się na całym świecie jak i w większych miastach Polski. Dziś po raz pierwszy w Bytomiu wystartowała I Śląska Rowerowa Masa Krytyczna, pomimo złej pogody udział w niej wzięło ponad 180 uczestników.

Sama trasa liczyła 16 km i przejechanie jej zajęło rowerzystom około 2 godzin, przejazd nadzorowany był i wspomagany przez patrole WRD KMP w Bytomiu. Uczestnicy pokazywali innym, że są również elementem ruchu drogowego. Tak samo jak osoby prowadzące samochody. Podczas przejazdu obecni byli również Piotr Koj – prezydent Bytomia, Mariusz Wołosz oraz Kazimierz Bartkowiak.

Po godzinie 13:30 rozpoczęły się imprezy towarzyszące m.in. uroczyste pasowanie na rowerzystę, konkursy z nagrodami oraz punkt kulminacyjny losowanie rowerów oraz skutera.

I Śląska Rowerowa Masa Krytyczna zorganizowana została przez Romana Badurę, który prowadzi w Bytomiu sklep rowerowy oraz jest pełnomocnikiem prezydenta ds. dróg rowerowych. BytomOnline.pl objął główny patronat medialny nad tą imprezą.

Dziękujemy również policjantom z Wydziału Ruchu Drogowego za pomoc w zdobywaniu materiału.

Pozostałe wiadomości

Bytom wsiadł na rowery!

admin

Wbiegł w ostatniej chwili i…wygrał mieszkanie

admin

Śmierć motocyklistki na ul. Wrocławskiej

admin
Trwa wczytywanie....