2.1 C
Bytom
28 listopada 2021
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Hybrydowe nauczanie w SP 42. Powód? Koronawirus
Wyróżnione

Hybrydowe nauczanie w SP 42. Powód? Koronawirus

Są pierwsze przypadki koronawirusa w bytomskiej szkole. Zakażonych jest dwóch pracowników Szkoły Podstawowej nr 42. Uczniowie, którzy mieli  kontakt z osobą, u której potwierdzono pozytywny wynik testu oraz ich najbliżsi, zostali objęci kwarantannaą. Łącznie w domach zostanie 14 uczniów.

Od poniedziałku, 5 października, w klasie, w której pojawił się przypadek zakażenia, uruchomione zostanie zdalne nauczanie. 

Na obecną chwilę wszyscy nauczyciele są zdrowi, a szkoła funkcjonuje normalnie. Nie zostaliśmy z tym problemem sami. Jesteśmy w stałym kontakcie z rodzicami uczniów, sanepidem oraz władzami miasta, które zaoferowały nam pomoc i wsparcie. Mamy nadzieję, że sytuacja szybko wróci do normy – mówi Piotr Bibiela, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 42.
Jak zaznacza dyrektor placówki, budynek jest w ciągu dnia wielokrotnie dezynfekowany, pomieszczenia regularnie wietrzone. Ponadto w szkole obowiązuje noszenie maseczek, a zajęcia zostały tak zorganizowane, aby grupy uczniów poszczególnych klas nie mieszały się ze sobą.

Pozostałe wiadomości

Bytom bez swojego święta

admin

Koniec problemów lokatorów mieszkań po upadłej spółce Arrada? Miasto chce wykupić lokale

admin

Krystyna Glück vs. Miasto: 1:0

admin
Trwa wczytywanie....