7.2 C
Bytom
2 grudnia 2021
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Hotspoty w Bytomiu
Śródmieście Wyróżnione

Hotspoty w Bytomiu

Znane są już wyniki ankiety dotyczącej lokalizacji hotspotów w ramach unijnego projektu „Budowa sieci szerokopasmowej dla społeczeństwa informacyjnego na terenie gmin Górnego Śląska wraz z punktami dostępu hotspot”. Zanim jednak ruszy projekt unijny, miasto udostępniło mieszkańcom kilka miejsc, gdzie mogą już bezpłatnie korzystać z sieci.

 

Z Internetu można bezpłatnie korzystać na: Rynku, placu Grunwaldzkim, placu Sobieskiego, w holu Urzędu Miejskiego (3 kondygnacje), na skwerze przed Urzędem Miejskim (wokół fontanny), na terenie Parku Miejskiego (Torkat, basen odkryty, amfiteatr w okolicy sceny) oraz na placu Sikorskiego (skrzyżowanie ulic Piastów Bytomskich i Katowickiej).

Przypomnijmy, w Bytomiu (i 13 innych śląskich miastach)  trwają prace nad uruchomieniem sieci szerokopasmowej. Bezpłatne hotspoty będą jednym z jej elementów.

Kilka tygodni temu Urząd Miejski poprosił mieszkańców o wskazanie miejsc, w których chcieliby mieć bezpłatny dostęp do Internetu w ramach tego unijnego projektu. I tak najchętniej bytomianie chcieliby korzystać z Internetu w centrum miasta m.in. przy: placu Wolskiego (dworzec autobusowy), placu Sikorskiego, Rynku, placu Sobieskiego, w Urzędzie Miejskim przy ul. Parkowej, placu Akademickim i placu Grunwaldzkim. Wskazywali też m.in. też skwer przy ul. Stolarzowickiej i Halę na Skarpie. Pełne wyniki ankiety dostępne są tutaj .

 

Pozostałe wiadomości

Premiera „Cudów Rebego” w Beceku

admin

Ponad 41 mln zł dofinansowania na rewitalizację Bobrka

admin

Z trzema promilami „za kółkiem”

admin
Trwa wczytywanie....