0.6 C
Bytom
5 grudnia 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Hodowle ogierów w Polsce – lista. Gdzie szukać ogiera ze sprawdzonej hodowli?
Publicystyka

Hodowle ogierów w Polsce – lista. Gdzie szukać ogiera ze sprawdzonej hodowli?

Szukasz ogiera z rodowodem do zapłodnienia klaczy? Interesują Cię ogiery skokowe lub ujeżdżeniowe? Sprawdź, jakie hodowle w Polsce oferują świeże i mrożone nasienie do inseminacji koni.

1. Cichoń Stallions


Hodowla ogierów Cichoń Stallions znajduje się w Radzionkowie, a dokładniej przy ul. Anieli Krzywoń 1. To stacja ogierów ujeżdżeniowych i skokowych, która, oprócz tego, że prowadzi własną hodowlę, współpracuje także ze stacjami koni w innych krajach. Co to dla Ciebie oznacza? Zaraz do tego przejdziemy.

Cichoń Stallions umożliwia zakup świeżego lub mrożonego nasienia utalentowanych ogierów, biorących udział w niejednych zawodach. Pobór i wysyłka nasienia do inseminacji następuje w dniu zamówienia, możliwy jest także odbiór osobisty, a pełna lista ogierów znajduje się na stronie stacji.

Jak wspominaliśmy na początku, Cichoń Stallions współpracuje z zagranicznymi hodowlami, a dokładniej z Helgstrand Dressage oraz z Deckstation Schockemӧhle. To sprawia, że nasienie ogierów znajdujących się w tych miejscach dostępne jest także dla polskiego hodowcy, rozszerzając tym samym ofertę. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak odbywa się proces zamawiania nasienia, sprawdź informacje na stronie Cichoń Stallions.


2. Stado Ogierów


Stado Ogierów to hodowla w Łącku, zlokalizowana przy ul. Płockiej 12. W tej stadninie stacjonują konie pociągowe, wyścigowe, zarówno czystej krwi arabskiej, jak i zimnokrwiste, dzięki czemu hodowcy mają bardzo duży wybór. Stado Ogierów zapewnia nasienie o wysokim potencjale genetycznym, które pobierane jest w specjalistycznym Centrum Rozrodu Koni i na tym chcielibyśmy się chwilę zatrzymać.

Stado Ogierów posiada laboratorium obróbki i mrożenia nasienia ogierów, bank nasienia, a także stacje unasiennienia klaczy. Nie musisz więc tego procesu przeprowadzać we własnej hodowli, możesz wykonać to w Łącku, pod okiem profesjonalistów. Oprócz tego, na miejscu, przeprowadzane są badania klaczy oraz leczenie w przypadku schorzeń ginekologicznych.

Na koniec warto dodać, że Stado Ogierów, oprócz posiadania własnej hodowli, dzierżawi też konie z różnych stacji w Polsce.


3. Stadnina Koni Prudnik


Stadnina Koni mieszcząca się w Prudniku, przy ul. Poniatowskiego 3A, to miejsce, w którym możesz zakupić konia z rodowodem lub skorzystać z oferty stanówki. Stadnina oferuje nasienie mrożone kilkunastu koni przebywających w stacji. Chociaż pod tym względem jej oferta nie jest tak rozbudowana, jak dwóch poprzednich hodowli, warto o niej pamiętać, aby mieć większy wybór, gdy podejmiesz decyzję o rozrodzie koni. Możliwa jest również inseminacja klaczy w stacji, jeśli więc nie masz takiej możliwości u siebie, możesz o to dopytać.


4. SK Białka


Stadnina Koni w Białce zapewnia stanówkę, w ramach której zajmuje się sprzedażą nasienia mrożonego lub świeżego. Ponadto oferta stadniny jest wzbogacona o naturalne krycie ogierami z hodowli, aczkolwiek odbywa się to wyłącznie w SK Białka.


5. Elite Stallions Poland


Ostatnim miejscem, który chcielibyśmy dziś zaproponować, jest Elite Stallions Poland, które różni się tym, że samo nie zajmuje się hodowlą koni, a jedynie sprowadza nasienie z całej Europy. Zapewnia nasienie ogierów skokowych, ujeżdżeniowych, wszechstronnych oraz kuców. Przy czym konie, od których nasienie jest pobierane, pochodzą z różnych stadnin, co zwiększa różnorodność oferty.

POST REKLAMOWY – SPONSOROWANY

Pozostałe wiadomości

Jak promować ofertę sprzedaży nieruchomości?

admin

Jak świadomie i bezpiecznie inwestować oszczędności?

admin

Szkolenia = pewniejszy etat

admin
Trwa wczytywanie....

Domena bytomonline.pl oraz fanpage z 2700 fanów na sprzedaż! Oferty prosimy kierować na adres e-mail: [email protected]

X