0.1 C
Bytom
28 listopada 2021
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » HartOFFanie Teatrem – wieczór 74. „Katastrofa” („Katastrophe”) Agrupación Señor Serrano (Hiszpania)
Śródmieście Wyróżnione Zapowiedzi

HartOFFanie Teatrem – wieczór 74. „Katastrofa” („Katastrophe”) Agrupación Señor Serrano (Hiszpania)

Zespół, który zrobił furorę na tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu TEATROMANIA powraca do Bytomia! W grudniu będziemy mieli okazję zobaczyć ich szalone przedstawienie „Katastrofa”. Agrupación Señor Serrano to oryginalny hiszpański zespół, który w swojej pracy łączy grę aktorską, elementy techniki lalkarskiej, gry przedmiotem i multimedia, teatr, film i muzykę, aby – jak w spektaklu „A House in Asia”, który widzieliśmy na TEATROMANII 2015, czy jak w przedstawieniu „Katastrofa” – opowiadać o współczesnej kulturze.
W spektaklu „AHIA” zderzali nawiązania do ataku na dom Osamy Bin Ladena, cytaty z „Moby Dicka” czy fragmenty westernów, by opowiadać o naszym świecie, w którym mieszają się rzeczywistość i jej kopie. W „Katastrofie” – przewrotnej, absurdalnej bajce o ludzkiej cywilizacji nieustannie dążącej do katastrofy świat spektaklu tworzy czterech aktorów, jedenaście figurek i setki żelowych miśków. To ci właśnie bohaterowie przedstawienia – żelowe miśki – padają tu ofiarą trzęsień ziemi, wycieków ropy naftowej, wojny, eksterminacji. A wszystko to odgrywane jest na scenie za sprawą… chemicznych eksperymentów i reakcji. Spektakl stawia też pytanie o źródła ludzkiej przemocy w kontekście obserwacji i manipulacji przemocą wyzwalaną przez siły natury. Czy można porównać Pompeje i Czarnobyl? Czarnobyl i Oświęcim?
Witamy w pop świecie chaosu, gry i destrukcji. Zespół został nagrodzony Srebrnym Lwem w kategorii „Teatr” na Biennale w Wenecji w 2015 roku.
(na podstawie materiałów zespołu)

Pozostałe wiadomości

40-latek zabity przez znak drogowy

admin

Administratorzy budynków – usuwajcie śnieg z dachu!

admin

Spektakl „777” teatru Usta Usta Republika [Zdjęcia]

admin
Trwa wczytywanie....