24.7 C
Bytom
19 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Gala Jaskółki 2009-2010
Fotoreportaze

Gala Jaskółki 2009-2010

Centrum DZWONI po raz trzeci zorganizowała w Bytomskim Centrum Kultury Galę Jaskółki 2009-2010. Gala ta poświęcona jest osobom z niepełnosprawnością intelektualną, które pokazują, że nawet osoba niepełnosprawna może pracować w miarę normalnie i zarabiać pieniądze. Tytułowe „Jaskółki” wędrują do pracodawców, którzy zatrudniają właśnie takie osoby.

Gala zorganizowana jest przez Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie, które zajmuje się aktywizacją zawodową tej grupy osób, wykorzystując przy tym tzw. zatrudnienie wspomagane – nowatorską metodę współpracy zarówno z niepełnosprawnym, jak i z pracodawcą. Organizacja ta wspiera osoby niepełnosprawne organizując im szkolenia, doradztwo psychologiczne czy też doradztwo zawodowe.

Na gali odbyła się również projekcja filmu stworzonego właśnie przez Centrum DZWONI , którego głównymi bohaterami są właśnie osoby niepełnosprawne, które dzielą się swoimi wrażeniami z miejsc, w których są zatrudnione.

Tegoroczne Jaskółki przypadły między innymi takim firmom jak: Tesco, Mc Donalds, Restauracja Wioska Rybacka, Kawiarnia Coffe Magic.

Pozostałe wiadomości

Świąteczna choinka już na bytomskim rynku

admin

Bytom. Industriada 2011 [Zdjęcia]

admin

Obchody 3-go Maja w Bytomiu. Zdjęcia

admin
Trwa wczytywanie....