Zobacz jak było na „II Bytomskiej Mocy Bluesa”

, Zobacz jak było na „II Bytomskiej Mocy Bluesa”

Jak moc, to tylko Elektrociepłownia Szombierki, jak muzyka to tylko Blues, dodane razem daje nam „II Bytomska Moc Bluesa”, która odbyła się dziś wieczorem w hali Elektrociepłowni. Imprezę otworzył oficjalnie Jacek Janas – prezes ZEC Bytom w towarzystwie z Mirosławem Rakowskim – prezesem Śląskiego Jazz Clubu.
Miłośnicy bluesowych rytmów mieli wyjątkową okazję posłuchać artystów młodych, zdolnych, dysponujących umiejętnościami wywierania na słuchaczu olbrzymiego wrażenia.

, Zobacz jak było na „II Bytomskiej Mocy Bluesa”

Pierwszy na scenie pojawił się Kajetan Drozd – założyciel formacji Siódma w Nocy oraz Kajetan Drozd Acoustic Trio, dzisiejszy koncert uświetnił 10 – lecie jego pracy artystycznej. Po nim wystąpił wyjątkowy duet – Adam Kulisz – wokalista, gitarzysta, harmonijkarz i Krzysztof Konopka. Aby męskich występów nie było zbyt dużo swój talent muzyczny pokazała Magda Piskorczyk – wokalistka i instrumentalistka, kobieta dysponująca wspaniałym głosem.

, Zobacz jak było na „II Bytomskiej Mocy Bluesa”

Warto wspomnieć, iż dzisiejsza „II Bytomska Moc Bluesa” była również inauguracją obchodów 90-lecia bytomskiej elektrociepłowni, która ma za sobą bogatą historię. Więcej na temat historii EC Szombierki poczytać można na oficjalnej stronie internetowej.

Komentarze

komentarze/y

Dodaj komentarz