XIII Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna

, XIII Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna

Trzynastka wcale nie musi być pechowa, pokazała to właśnie trzynasta z kolei Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna, podczas której dopisała pogoda i uczestnicy.

Piątkowe spotkanie rowerzystów, jak co miesiąc wpisuje się już w kalendarzu udanych imprez w Bytomiu. Dziś na starcie pojawiło się 70 osób wraz z organizatorami – Romanem Badurą i Jackiem Herokiem na czele. Oprócz bytomskich rowerzystów pojawili się też ci z sąsiedzkich miast jak Katowice czy Gliwice.

, XIII Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna

Rowerzyści pod eskortą Straży Miejskiej, Pogotowia i Policji ruszyli z bytomskiego Rynku i przejechali głównymi ulicami miasta między innymi: Wrocławską, Kolejową, Karola Miarki, Witczaka, Olimpijską, Żeromskiego , by zakończyć jazdę również na Rynku.

, XIII Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna

Celem Masy Krytycznej jest próba zwrócenia uwagi władz miasta na problem zbyt małej ilości dróg rowerowych oraz uczulenie kierowców na fakt, że rowerzyści są również pełnoprawnymi użytkownikami dróg ja zmotoryzowani.

Kolejna Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna odbędzie się w przedostatni piątek sierpnia, czyli 20.08.2010 o godzinie 18:00 pod pomnikiem śpiącego lwa na Rynku.

Komentarze

komentarze/y

2 Comments on “XIII Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna”

  1. Dziękujemy wszystkim za udział i pogodzie że wytrzymała 😉

Dodaj komentarz