Święto Mieszkańców Rozbarku rozpoczęte!

, Święto Mieszkańców Rozbarku rozpoczęte!

Oficjalny przemarsz orkiestry dętej z pl. Św. Barbary do Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej przy ul. Alojzjanów rozpoczął drugą edycję święta na Rozbarku. W akcję tą po raz drugi włącza się Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie i mieszkańcy Rozbarku objęci jego pomocą.

Zorganizowanie festynu to nowe doświadczenie i nowy rodzaj pracy socjalnej, którego realizacji podjął się po raz pierwszy w 2009 r. bytomski MOPR wraz z rozpoczęciem Systemowego Projektu Aktywizacji.

Dzisiejsza impreza jest okazją do świetnej zabawy, w gronie rodziny, przyjaciół, a także sąsiadów mieszkających w tej samej dzielnicy. Wśród atrakcji nie zabrakło dobrego jedzenia, muzyki, puszczania olbrzymich baniek mydlanych oraz stoiska Polonii Bytom wraz z ich maskotką.

Jeżeli mówimy o Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, warto również wspomnieć o Klubie Wolontariusza, który działa przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Bytomiu i zajmuje się ogólnie rozumianym wolontariatem. Aktualnie klub cały czas poszukuje osób chętnych do bycia wolontariuszami. Więc jeżeli masz ochotę pomagać wejdź na stronę http://klubwolontariusza.blox.pl , gdzie dowiesz się wszystkich szczegółów.

O godzinie 17 ruszył dla dzieci krótki wyścig rowerowy ul. Alojzjanów, wszyscy uczestnicy otrzymali upominki ufundowane przez sklep rowerowy  RB – Rowerek. Najmłodsi mogli zająć się rysowaniem kolorową kredą po ziemi, a ci trochę starsi poczuć się jak piłkarzyki w skali 1:1 . Dzisiejszy rozrywkowy dzień należał do Rozbarku i jego mieszkańców.

W.B/UM Bytom/ Klub Wolontariusza

Komentarze

komentarze/y

Dodaj komentarz