Protest uczniów trwa nadal, a prezydent używa przeciwko nim…Facebooka

, Protest uczniów trwa nadal, a prezydent używa przeciwko nim…Facebooka

Od wczoraj w bytomskim „Elektroniku” trwa protest okupacyjny zorganizowany przez uczniów. Prawie 80 osób spędziło w szkole całą noc. Całą tą sprawę prezydent Bytomia – Piotr Koj skomentował… na blogu i Facebooku.

Jak można przeczytać na profilu prezydenta: „W Technikum nr 4 rodzice (!!!!), nauczyciele (!!!!!!!!!) i uczniowie rozpoczęli strajk okupacyjny. To wyraz ogromnej nieodpowiedzialności, zwłaszcza osób dorosłych, a szczególnie nauczycieli. Przeciwko czemu protestują? Przeciwko przeniesieniu ich szkoły do budynku przy placu Sobieskiego i przeciwko przeniesieniu wybranych kierunków kształcenia do szkoły przy ulicy Webera. Przypomnę, że jest to kolejny etap reorganizacji sieci szkół w naszym mieście. Przyczyn bardzo wiele, najważniejszy – sieć szkół nie dostosowana do liczby uczniów, która zmniejszyła się o 10.000. Temat przez ponad pół roku omawiany w czasie obrad edukacyjnego okrągłego stołu…”

Cieszymy się, że Piotr Koj dobrze czuje się wśród nowych technologii i potrafi z nich korzystać, jednak dogodniejszą i bardziej odważną formą byłoby spotkanie twarzą w twarz z uczniami, zamiast wysyłania do tego celu swojego zastępcy.

Komentarze

komentarze/y

Dodaj komentarz