Jeszcze walczą o kamienicę na Pogodzie

, Jeszcze walczą o kamienicę na Pogodzie

Decyzja o wyburzeniu już zapadła, jednak znajduje się w Bytomiu jeszcze grupa osób, którym zależy na tym, aby zaniedbywana przez właścicielkę kamienica znalazła inwestora.

Dwukrotnie dziś spotkali się bytomianie z ogólnopolskimi i lokalnymi mediami, by zaprotestować przeciwko wyburzaniu kamienicy. Było to już kolejne spotkanie, ostatnie – pogrzeb kamienicy miało miejsce kilka tygodni temu.

Przypomnijmy: kamienicę w 2004 roku kupiła Krystyna G.  , deklarując, że odnowi budynek. Jednakże tak się nigdy nie stało.  Przez wiele lat właścicielka zaniedbywała kamienicę, tłumacząc, że już miasto oddało jej budynek w bardzo złym stanie.  W końcu z powodu narastającego zagrożenia katastrofą budowlaną, wydano decyzję o jego natychmiastowej rozbiórce, co właścicielce jest całkowicie na rękę, bo sama próbowała takie pozwolenie uzyskać.

Dzisiejsze spotkanie ma na celu poinformowanie wszystkich o tym, że kamienica może zostać jeszcze odkupiona. Musi się znaleźć na nią inwestor, który będzie w stanie przywrócić jej dawny urok. Jeżeli tak się nie stanie, to niebawem w miejscu olbrzymiej kamienicy będzie straszyć pusty plac.

Komentarze

komentarze/y

2 Comments on “Jeszcze walczą o kamienicę na Pogodzie”

  1. Chłopie, zainwestuj w kurs fotografowania, bo mając taki sprzęt, robisz zdjęcia jak ja z mojej komórki. Wiesz że lustrzanki mają tryb manualny i istnieją takie programy jak Photoshop czy Gimp? Ani jedna z powyższych fotografii nie jest nawet poprawnie wykonana. Serio, pójdź na jakiś kurs, bo takimi zdjęciami sam sobie robisz wstyd.

  2. Dzięki za komentarz, masz rację, niektóre zdjęcia są słabej jakości, nie poprawiałem ich po prostu w Photoshopie. Obiecuję się poprawić na przyszłość 😉

    Pozdrawiam

Dodaj komentarz