Europejski Dzień Sąsiada rozpoczęty!

, Europejski Dzień Sąsiada rozpoczęty!

Bytom, Świętochłowice, Chorzów i Ruda Śląska „Europejski Dzień Sąsiada” wspólnie świętują od roku. Sąsiedzkim zwyczajem „raz u mnie raz u ciebie” corocznie gościnnością wykazuje się inne miasto. W zeszłym roku obchody tego święta zorganizowały Świętochłowice w dzielnicy Lipiny.

Program zdominują zajęcia o charakterze sportowo- rekreacyjnym, odbywające się na terenie obiektu sportowego w Szombierkach. Rodzinne turnieje, konkursy, pokazy taneczne, wyścigi rowerowe i biegi sprawnościowe w terenie – to niektóre z atrakcji zaplanowanych w ramach obchodów sąsiedzkiego święta, w których każdy może wziąć udział. Większość występów została przygotowana przez uczniów bytomskich szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, a nawet przedszkolaków.

Gościnnie zaprezentują się też pozostałe miasta. Nie zabraknie także zajęć dyskusyjnych, np. „Jak aktywizować mieszkańców trudnych dzielnic” oraz wydarzeń kulturalnych, jak recital Towarzystwa Śpiewaczego „Chorus Sancto Gregorius” czy wieczorny koncert Ewy Urygi w Hali Elektrociepłowni Szombierki. Początek koncertu o 18.00. Wstęp wolny.

Plan imprezy widoczny jest w kolumnie „Będzie się działo: 22-05-2010” po prawej stronie.

Źródło: UM Bytom
Foto: W.B


Komentarze

komentarze/y

About Redakcja

Redakcja Portalu BytomOnline.pl. Wszelkie uwagi prosimy kierować na adres e-mail: [email protected]

View all posts by Redakcja →

Dodaj komentarz