Konkurs „Debata Śląska” już za nami

, Konkurs „Debata Śląska” już za nami

W Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego mogliśmy przysłuchać się dziś „Debacie Śląskiej”, która przeprowadzona była w formie konkursu krasomówczego. W szranki stanęli uczniowie szkół gimnazjalnych.

Konkurs został zorganizowany po raz siódmy przez Gimnazjum nr 9 w Bytomiu-Łagiewnikach.Motywem przewodnim wystąpień były słowa Wojciecha Korfantego: „Pokochałem naród mój, przeszłość i dolę jego i poczułem się synem jego”.

, Konkurs „Debata Śląska” już za nami

Młodzi oratorzy musieli zastanowić się czy słowa te w czasach teraźniejszych są aktualne czy też nie. Gimnazjaliści odnosili się do historii, do tematu patriotyzmu, do swoich własnych doświadczeń przedstawiając swoje argumenty w sposób bardzo interesujący. Czasami powodujący chwilę rozmyślań nad danym problemem.

, Konkurs „Debata Śląska” już za nami

Po debacie swój wykład wygłosił dr Zenona Szmidtkego z Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu na temat życia i działalności Wojciecha Korfantego. Na zakończenie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 46 w Bytomiu przygotowali krótki występ artystyczny. Patronatem wydarzenie objęli: Bractwo Oświatowe Związku Górnośląskiego z siedzibą w Katowicach oraz Prezydent Bytomia.

Komentarze

komentarze/y

About Redakcja

Redakcja Portalu BytomOnline.pl. Wszelkie uwagi prosimy kierować na adres e-mail: [email protected]

View all posts by Redakcja →

One Comment on “Konkurs „Debata Śląska” już za nami”

  1. Osobiście nie uczestniczyłam w tej debacie rok temu, ale w 2011 roku zajęłam II miejsce. Jestem bardzo zaskoczona wspaniałą organizacją takiego spotkania. Bardzo uroczyste przyjęcie uczestników, wyjątkowi goście, wszytko to wpłynęło bardzo pozytywnie na przebieg debaty. Byłam wyjątkowo zaskoczona, poziomem jaki prezentowali moi rówieśnicy. Wybitna dykcja, trafne argumenty, po prostu rewelacja.

Dodaj komentarz