4.3 C
Bytom
6 grudnia 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Fioletowi reporterzy Milki odwiedzili Bytom
Śródmieście

Fioletowi reporterzy Milki odwiedzili Bytom

Po fazie wirtualnego przytulania i wielkiego zaangażowania w głosowanie na trzy finałowe miasta, nadszedł czas na sprawdzenie w praktyce, czy mieszkańcy Bytomia są rzeczywiście mili i pomocni na co dzień. Przedstawiciele akcji „Milka. Moje miasto się przytula” ruszyli w teren. Dla trzech najmilszych miast w Polsce, wśród których znalazł się też Bytom, przygotowali zabawne prowokacje. Warto być czujnym, bo nigdy nie wiadomo, gdzie się pojawią!

Na czym polegała prowokacja?

Kilka dni temu na bytomskim rynku roztargniona pani Bożenka z Biura Promocji Miasta prosiła przechodniów o nietypową pomoc. Dlaczego nietypową? Kobieta musiała wyjść na przysłowiowe pięć minut do domu, a nie mogła zamknąć biura w środku dnia. Prosiła zatem przypadkowo napotkanych mieszkańców Bytomia o zastąpienie jej na dosłownie kilka chwil, aby mogła rozwiązać swój nieoczekiwany problem. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że podczas jej nieobecności w Biurze Promocji działy się dziwne rzeczy.

Zaczęło się od bardzo dociekliwego turysty, który zadawał mnóstwo pytań. Kiedy bytomianie próbowali poradzić sobie z turystą, kolega Pani Bożenki, sławił jej urodęi obsypywał komplementami przez leżący na jej biurku radiotelefon. Mimo zapewnień pomocników, że Pani Bożenka wróci za kilka minut, ten nieustannie wyznawał kolejne, dosyć prywatne informacje.Mimo niespodziewanych utrudnień i zabawnych sytuacji, jakie miały miejsce w trakcie tego pięciominutowego zastępstwa, których z pewnością nikt się nie spodziewał, mieszkańcy Bytomia doskonale zdali egzamin i godnie zastąpili Panią Bożenkę. Próbowali pomóc zabłąkanemu turyście, a wyznania amanta z krótkofalówki nie wyprowadziły ich z równowagi.

Cała sytuacja była oczywiście śmieszną prowokacją, a pani Bożenka wcale nie musiała nagle opuszczać biura. W ten sposób sprawdziliśmy, czy bytomianie rzeczywiście są pomocni
i życzliwi, a Ci, którzy postanowili bezinteresownie pomóc, otrzymali w prezencie słodkości od Milki – organizatora akcji. Film z całego zdarzenia tutaj>> Bytom wraz z Ostrowem Wielkopolskim i Rawą Mazowiecką, zakwalifikował się do finału akcji „Milka. Moje Miasto się przytula” i walczy o tytuł Najmilszego miasta w Polsce. Głównym celem inicjatywy Milki jest inspirowanie Polaków do tego, by byli dla siebie na co dzień bardziej przyjaźni, otwarci i życzliwi. Wielki finał akcji odbędzie się 30 czerwca br. w trzech miastach-finalistach. Uczestnicy biorący udział w imprezach na żywo będą mogli zdobywać dodatkowe punkty dla swoich miast. Na ostateczny wynik będą więc miały wpływ nie tylko wirtualne przytulenia wysyłane z całej Polski, ale również to, jak mieszkańcy miast zaangażują się w zaplanowane na ten dzień konkurencje.

Najmilsze miasto w Polsce otrzyma od Milki nagrodę główną w postaci działań promocyjnych w mediach ogólnopolskich, która zostanie zrealizowana tuż po zakończeniu projektu akcji.

Pomysły na inne sposoby sprawdzenia, czy Bytom jest miłym miastem można zgłaszać na www.fioletowastrona.pl

mat. organizatora

Pozostałe wiadomości

Wandal w rękach Policji

admin

Lewoskręt na Siemianowickiej otwarty, skrzyżowanie Chorzowskiej i Głowackiego przebudowane

admin

Premiera „Cudów Rebego” w Beceku

admin
Trwa wczytywanie....

Domena bytomonline.pl oraz fanpage z 2700 fanów na sprzedaż! Oferty prosimy kierować na adres e-mail: [email protected]

X