20.1 C
Bytom
17 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Festiwal „III Bytomska Moc Bluesa” [Zdjęcia + Wideo]
Fotoreportaze Śródmieście Wyróżnione

Festiwal „III Bytomska Moc Bluesa” [Zdjęcia + Wideo]

Festiwal „Bytomska Moc Bluesa” zakończony. Jego finał miał miejsce w Bytomskim Centrum Kultury… i mówiąc krótko: było gorąco, było bluesowo, było energicznie. Dla tych co nie zaznali bluesowych rytmów, prezentujemy zdjęcia i wideo z koncertu.[Wideo wkrótce]

Festiwal rozpoczął duet Werbińska & Pawlina, który niezwykle rzadko można posłuchać na Śląsku. Muzycy są Laureatami 29 Rawy Blues Festival 2002, V Festiwalu Instrumentalistów Bluesowych SOLÓWKA 2010 i Kodex Blues Festiwal 2010. Ich muzyka to radość i pasja w jednym. Rytm gitary akustycznej przeplatany jest pełnym melodii śpiewem Małgosi, w którym słychać wszelkie odcienie bluesa, swingu, jazzu oraz muzyki gospel.
Bo duecie nadszedł czas na występ projektu, który powstaje specjalnie na okazję Festiwalu III Bytomska Moc Bluesa. Kajetan Drozd, młody, ale już mocno utytułowany śląski bluesman znany fanom tej muzyki jako lider Siódmej w Nocy i formacji Kajetan Drozd Acoustic Trio, połączy siły z jednym z czołowych zespołów jazzu tradycyjnego w Polsce, South Silesian Brass Band.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=H8xlErDYCLA[/youtube]
Na deser wystąpiła fenomenalna holenderska formacja King Mo. Był to ich pierwszy koncert grupy w Polsce, która przez holenderskich krytyków uznawana jest za najgorętszy bluesowy zespół w Holandii. King Mo otrzymał nominacje do Dutch Blues Awards 2010 (w kategoriach: Zespół Roku, Wokalista Roku, Gitarzysta Roku), dwukrotnie płyty formacji zdobyły w Holandii nagrodę w kategorii „Płyta Roku” (2009, 2010), a sam zespół koncertował na największych bluesowych festiwalach w Europie i jest tegorocznym półfinalistą International Blues Challenge, największego międzynarodowego konkursu bluesowego na świecie.

Pozostałe wiadomości

Kamchatka – przedstawienie plenerowe. Zdjęcia

admin

Akcja „Znicz 2013” w Bytomiu. Sprawdź porady policjantów

admin

46 Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna. Zdjęcia uczestników

admin
Trwa wczytywanie....