4.3 C
Bytom
6 grudnia 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Fałszywi pracownicy telekomunikacji
Policyjne Rozbark Wyróżnione

Fałszywi pracownicy telekomunikacji

Policjanci z komisariatu przy ul. Rostka w Bytomiu poszukują sprawców kradzieży gotówki. Osoby podające się za pracowników telekomunikacji przyszły do mieszkania pod pozorem sprawdzenia telefonu. Wykorzystując chwile nieuwagi właścicielki mieszkania skradli jej gotówkę.

Do kradzieży doszło około południa, kiedy to do jednego z mieszkań przy ul. Tuwima w Bytomiu przyszedł mężczyzna oraz kobieta. Osoby te podały się za pracowników telekomunikacji. Ustalono, że były to szczupłe i wysokie osoby w wieku około 30 lat. Jako powód swojej wizyty podali konieczność sprawdzenia telefonu stacjonarnego. Niczego nie świadoma 79-letnia bytomianka wpuściła fałszywych pracowników. Kobieta usiadła na fotelu a mężczyzna sprawdzał coś przy telefonie. Po chwili kobieta zapytała emerytkę czy ma jakieś pieniądze w domu ponieważ musi dopłacić 80 zł. Kobieta odpowiedziała, że nie ma ponieważ czeka na listonosza z emeryturą. Wtedy mężczyzna poprosił właścicielkę mieszkania o zrobienie kawy. W tym czasie do mieszkania przyszedł listonosz z emeryturą, którą to 79-latka odebrała i odłożyła do meblościanki. Następnie w kuchni robiła kawę. Po zaparzeniu jej zorientowała się, że w mieszkaniu nie ma już rzekomych pracowników telekomunikacji. Po dalszym sprawdzeniu mieszkania zobaczyła, że zginęła jej emerytura. Sprawcą tej kradzieży grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu sprawcy tej kradzieży prosimy o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji IV w Bytomiu przy ul. Zabrzańskiej 91. Można również skontaktować się telefonicznie dzwoniąc na nr. tel. 323963810 lub na nr. tel. alarmowych 112 i 997.
Po raz kolejny apelujemy o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.

Pozostałe wiadomości

Weekend w Bytomskim Centrum Kultury? Czemu nie!

admin

Stare Dobre Małżeństwo w Beceku [Zdjęcia + Wideo]

admin

Becekobus w Bytomiu

admin
Trwa wczytywanie....

Domena bytomonline.pl oraz fanpage z 2700 fanów na sprzedaż! Oferty prosimy kierować na adres e-mail: [email protected]

X