0.1 C
Bytom
28 listopada 2021
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Egipt widziany znad i spod wody
Publicystyka

Egipt widziany znad i spod wody

Kuszą piaszczyste plaże, niesamowite zachody słońca i historia. Egipt, bo o nim mowa, to jeden z najpopularniejszych kierunków podróży turystów. Ale myli się ten, kto uważa, że kraj faraonów można zwiedzać wyłącznie na grzbiecie wielbłąda lub pieszo.

Zaplanowane wakacje w Egipcie mogą być niezwykłe. Ponieważ jednak wypoczynek w najbardziej znanych kurortach wcale nie musi należeć do najtańszych, dużą popularnością wśród turystów cieszą się wycieczki oznaczane jako Egipt last minute. Kosztują mniej, ale wymagają natychmiastowego spakowania się, czyli gotowości do wyjazdu od razu.

Jak spędzać czas w Egipcie? Można przynajmniej na kilka sposobów. Ci, którzy nie są zwolennikami zwiedzania, mogą się oddać sportom wodnym. Bo Egipt to kraj zróżnicowany – znajdą w nim coś dla siebie zarówno turyści podążający śladami historii, jak i ci, którzy zdecydowanie bardziej wolą czas wolny spędzić w wodzie.

Lazurowa woda i dobre zaplecze

Z punktu widzenia wczasowiczów Egipt ma bardzo rozwiniętą infrastrukturę turystyczną. Na każdym kroku można spotkać wypożyczalnie sprzętu wodnego i doświadczonych instruktorów, pomagających turystom poznać tajniki np. nurkowania. Jest to zresztą największa atrakcja Egiptu. Wszystko dlatego, że spragnionych wodnych przygód przyciągają kolorowe rafy kolorowe. Jeżeli dodać do tego bajeczny świat podwodnej flory i fauny, Egipt widziany spod wody zachwyca.

Na miłośników nurkowania czeka Hurghada. To miasto uważane jest za stolicę nurków. Poza florą i fauną na turystów czekają nie lada wyzwania – można skusić się np. na penetrowanie zatopionych wraków statków! Ci, którzy nie mają odwagi, by podglądać wodne życie Egiptu, nurkując głębinowo, powinni spróbować snorkelingu, czyli nurkowania z fajką.

Czekają inne sporty wodne

Nie tylko nurkowanie jest popularne wśród turystów przyjeżdżających do Egiptu. Wielu odwiedzających właśnie w tym kraju po raz pierwszy próbuje swoich sił w windsurfingu czy parasailingu. Gdzie wybrać się z myślą o takim wodnym szaleństwie? Najlepszy będzie kurort Soma Bay. Panują w nim najlepsze warunki do uprawiania właśnie takich sportów wodnych.

A co, gdy znudzi się oglądanie podwodnego Egiptu lub na fali? Z myślą o turystach powstały liczne wypożyczalnie rowerów czy bananów wodnych. Ci, którzy chcą zobaczyć Egipt z jeszcze innej perspektywy, powinni skusić się na rejs po Nilu. Dzięki temu można nie tylko podziwiać wyjątkowe widoki, lecz także się odprężyć.

Egipt darem Nilu

Tak brzmi stare egipskie przysłowie. W zależności od czasu, jakim dysponuje turysta, może zdecydować się na jednodniowy rejs po Nilu lub nawet kilkudniowy. To doskonała alternatywa dla innych środków komunikacji – pozwala m.in. na poznanie najważniejszych miejsc tego starożytnego kraju, np. Edfu.

Rejs Nilem to również wyjątkowy relaks. Można odpoczywać na leżakach umiejscowionych w części widokowej statku i rozkoszować się wolno zmieniającym się krajobrazem. A to wszystko za niewielkie pieniądze i już po kilku godzinach lotu.

Pozostałe wiadomości

Tu remoncik, tam opóźnienie… czyli Łagiewnicka po bytomsku [Aktualizacja]

admin

Sezon rozliczeń podatkowych w Bytomiu

admin

Popularne biura księgowe i księgowość na Śląsku

admin
Trwa wczytywanie....