6.6 C
Bytom
18 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » E-learning czyli nowoczesna metoda nauki bez wychodzenia z domu.
Publicystyka

E-learning czyli nowoczesna metoda nauki bez wychodzenia z domu.

Stare i mądre polskie przysłowie mówi, że: „Człowiek uczy się przez całe życie.” Współczesne technologie umożliwiają nam naukę praktycznie z każdego miejsca na świecie. Potrzebny do tego jest jedynie komputer z dostępem do Internetu oraz odpowiednie treści edukacyjne.

Ile razy obiecywaliście sobie, że zaczniecie się uczyć języków obcych lub opanujecie do perfekcji obsługę pakietu biurowego, ale na przeszkodzie stawały Wam: brak pieniędzy, czasu czy transportu do miejsca, w którym odbywał się interesujący Was kurs? W takim przypadku idealnym rozwiązaniem jest nauka przez Internet, popularnie zwana z angielskiego e-learning’em. Na rynku znajduje się wiele firm, które odpłatnie bądź za darmo pozwalają zdobywać pożądaną  wiedzę. Przykładem profesjonalnej platformy do e-nauki jest edutree Być może wielu z Was będzie zaskoczonych, ale doskonałym i darmowym narzędziem edukacyjnym jest You Tube, który świetnie sprawdza się w poznawaniu podstaw języków obcych. Każda nowo zdobyta umiejętność pozytywnie wpływa na nasz personal branding.

E-learning jest sposobem nauki przy użyciu komputera i Internetu. Dzięki temu możliwe jest kształcenie się, ukończenie dowolnego kursu i szkolenia bez wychodzenia z domu. Posiadając komputer z dostępem do Internetu możemy stać się członkiem e- szkoły. Korzyścią jest samodecydowanie o tempie przyswajania wiedzy i czasie podjęcia nauki. To elastyczny i znoszący granice terytorialne model nauczania. Posiada wyróżniające cechy takie jak: proces nauczania ma miejsce w sieci komputerowej, kontakt między uczestnikami jest dwukierunkowy, nauka opiera się na odpowiednio przygotowanej metodyce, system edukacyjny wspiera platforma zdalnego sterowania i wykorzystane są media elektroniczne. E-nauczanie posiada kilka podstawowych kryteriów: odpowiednią metodykę, wykorzystanie komputera i technologii internetowych oraz sieciowość. Wirtualne nauczanie to ogromna oszczędność czasu i możliwość zaplanowania i rozłożenia w czasie zajęć tak, aby nie kolidowało to z obowiązkami i zajęciami dnia codziennego, poza tym pozwala na znaczną oszczędność pieniędzy, bo odpadają koszty dojazdu do uczelni i ewentualnego zakwaterowania. Indywidualny proces nauczania jest bardziej skuteczny, gdyż jest dostosowany do tempa poszczególnych uczestników. Daje możliwość nauczenia się  samego siebie motywować , zachęcać do wytrwałej pracy i  samodzielnego pogłębiania wiedzy. W e-learningu istnieje szkolenie na żądanie – osoba sama decyduje czego chce się uczyć i przyswaja tylko potrzebną wiedzę. Oprócz wielu  niewymienionych zalet e-learning posiada i wady, bo ogranicza  kontakty międzyludzkie, koszty wdrożenia systemu wirtualnego nauczania są znaczne, uczestnictwo w zajęciach jest niemożliwe, gdy uczestnik posiada zbyt wolne łącze lub jest przerwa w dostawie Internetu i są problemy z samodyscypliną. Aby takie kształcenie było efektywne  konieczna jest interakcja pomiędzy nauczycielem a uczniem.

 

Pozostałe wiadomości

Biura rachunkowe – pomogą nie tylko w księgowości

admin

Kostka wstydu

admin

Dlaczego Twoja firma potrzebuje strony internetowej?

admin
Trwa wczytywanie....