4.3 C
Bytom
6 grudnia 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Dzień Wszystkich Świętych – będą utrudnienia w ruchu drogowym!
Policyjne Wyróżnione

Dzień Wszystkich Świętych – będą utrudnienia w ruchu drogowym!

kierowanieruchemW związku z Dniem Wszystkich Świętych, należy spodziewać się wzmożonego ruchu na drogach, zwłaszcza na głównych ciągach komunikacyjnych oraz w rejonach cmentarzy. W miejscach tych o porządek i bezpieczeństwo będą dbali bytomscy policjanci.

Na terenie naszego miasta nadzorem zostaną objęte cmentarze znajdujące się przy głównych ciągach komunikacyjnych, w szczególności tam, gdzie ruch pojazdów i pieszych będzie największy. Jak co roku, na ulicach Bytomia w tym okresie będzie więcej policjantów. Szczególnym nadzorem zostaną objęte następujące cmentarze: w Szombierkach przy ul. Zabrzańskiej i Modrzewskiego, w Łagiewnikach przy ul. Chorzowskiej, a także przy ul. Kraszewskiego, Piekarskiej, Witczaka i Powstańców Śląskich. W dniu 31. października oraz w dniu 1. listopada w godz. 6.00 do 20.00, odcinek ul. Powstańców Śląskich od skrzyżowania z ul. Piekarską do skrzyżowania z ul. Oświęcimską zostanie wyłączony z ruchu kołowego. Objazd będzie prowadzony ul. Kruszcową, Prusa oraz ul. Mickiewicza. Chodnik na ul. Piekarskiej przy cmentarzu Mater Dolorosa na odcinku od ulicy Żermoskiego do Prusa zostanie oddzielony od jezdni taśmą – w tym miejscu nie wolno zatrzymywać ani parkować pojazdów. Policjanci radzą, by nie jeździć „na pamięć”. W tych dniach na ulicach 9-go maja od ulicy Prywatnej do Wyszyńskiego, ul. Szafranka od Staffa do Alojzjanów i ul. Kwiatowej w kierunku ul. Mickiewicza – zostanie wprowadzony jednokierunkowy ruch pojazdów. Na główniejszych skrzyżowaniach ruchem drogowym będzie kierował policjant. Zarówno do kierowców, jak i osób poruszających się pieszo apelujemy o stosowanie się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy.

Przypominamy kierującym, aby parkowali samochody w miejscach dozwolonych, a pieszych by przestrzegali przepisów dotyczących ruchu osób pieszych, tak by zarówno pierwsi, jak i drudzy nie powodowali swoim zachowaniem zagrożeń bezpieczeństwa. Wychodząc z samochodów prosimy, aby nie zapominać o zabraniu z sobą dokumentów, i nie pozostawiać innych przedmiotów w widocznym miejscu. Przypominamy o zapinaniu pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz przewożeniu dzieci w fotelikach lub innych urządzeniach technicznych. W dniu 31.10.br. w godz. od 18.00 do godz. 22.00 oraz w dniu 01.11.br. w godz. 8.00 do 22.00 będzie obowiązywał ograniczony ruch pojazdów ciężarowych powyżej 12 ton.

Źródło: Biuro Prasowe KMP Bytom

Pozostałe wiadomości

Teatromania 2013: Hotel Paradiso. Zdjęcia

admin

Hybrydowe nauczanie w SP 42. Powód? Koronawirus

admin

VII Parada Pojazdów Zabytkowych [Zdjęcia]

admin
Trwa wczytywanie....

Domena bytomonline.pl oraz fanpage z 2700 fanów na sprzedaż! Oferty prosimy kierować na adres e-mail: [email protected]

X