25.4 C
Bytom
20 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Drogówka prowadzi akcje „PIESZY”
Policyjne Śródmieście Wyróżnione

Drogówka prowadzi akcje „PIESZY”

Nie zauważyłem, spieszyłam się, przecież nic się nie stało – to wręcz standardowe wymówki pieszych i kierowców popełniających wykroczenia na drogach. Takie nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa połączone z brakiem wyobraźni, w wielu przypadkach kończyło się poważnymi urazami. Przestrzeganie przepisów drogowych na co dzień i w trakcie akcji „Pieszy”, kontrolują policjanci z drogówki.

W 2012 roku na terenie Bytomia doszło do 146 wypadków drogowych, W siedmiu z nich śmierć poniosło osiem osób, a 165 doznało obrażeń ciała. Z policyjnych statystyk wynika, że najwięcej wypadków zaistniało na skutek najechania pojazdów na osoby piesze – 64 przypadki oraz w wyniku błędów popełnianych przez pieszych – 33 przypadki. Stąd właśnie częste akcje „Pieszy” podejmowane przez policjantów drogówki w ramach kampanii „Żeby być, trzeba żyć!”.

Kolejne działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych, mundurowi przeprowadzili również w tym tygodniu. Kilkudziesięciu kierowców oraz pieszych, którzy popełnili wykroczenia drogowe, zostało pouczonych lub ukaranych mandatami karnymi. Kilka takich przypadków łamania przepisów drogowych, zarejestrowała kamera policyjnej alfy romeo.

Pozostałe wiadomości

Katastrofa prezydenckiego samolotu. Lista osób na pokładzie

admin

Weekend w Bytomskim Centrum Kultury? Czemu nie!

admin

Równi i równiejsi dla Straży Miejskiej

admin
Trwa wczytywanie....