0.6 C
Bytom
30 listopada 2021
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Drogówka podsumowała akcję „BEZPIECZNY PIESZY”
Policyjne Śródmieście Wyróżnione

Drogówka podsumowała akcję „BEZPIECZNY PIESZY”

Bytomska drogówka podsumowała akcję „BEZPIECZNY PIESZY”. Mundurowi ujawnili liczne wykroczenia nakładając łącznie 19 mandatów karnych. Działania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, prowadzone były wczoraj.

Piesi stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego. Dynamiczny wzrost liczby osób zmotoryzowanych potęguje stopień zagrożenia dla ich życia i zdrowia. Wczoraj policjanci drogówki prowadzili działania „PIESZY”. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na właściwe zachowanie świeżo upieczonych kierowców wobec pieszych, a także na prawidłowe przemieszczanie się pieszych na oznakowanych przejściach. Za nie przestrzeganie przepisów nakładano mandaty karne.

Mundurowi nałożyli łącznie 19 mandatów karnych, w tym 10 na pieszych i 9 na kierowców. Piesi popełniali wykroczenia przechodząc w miejscach niedozwolonych oraz nie stosując się do sygnalizacji świetlnej. Natomiast kierowców karano w większości przypadków za przekraczanie prędkości w rejonie przejść dla pieszych oraz za nieustąpienie pierwszeństwa pieszym. Pouczono 5 kierowców i 3 pieszych. Wobec 1 kierowcy mundurowi skierują wniosek o ukaranie do sądu.

Pozostałe wiadomości

Tragiczny wieczór w Bytomiu: śmierć w pożarze

admin

Życzenia dla Górników

admin

Nietrzeźwy wpadł pod samochód

admin
Trwa wczytywanie....