4.3 C
Bytom
6 grudnia 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Drewno klejone – idealne rozwiązanie w branży budowlanej
Publicystyka

Drewno klejone – idealne rozwiązanie w branży budowlanej

Projekty, które powstają na potrzeby dużych inwestycji budowlanych tj. obiekty sakralne, hale sportowe, budynki handlowe, mosty, wieże, filharmonie, baseny itp. muszą spełniać szereg niezbędnych norm dotyczących nie tylko wyglądu wizualnego wpisującego się w dany krajobraz, ale także pod kątem bezpieczeństwa i wielu innych zalet.

W związku z powyższym najczęściej wybieranym materiałem okazuje się być drewno klejone, które charakteryzuje się mnóstwem odpowiednich cech. Zanim jednak dojdzie do budowy owo drewno musi przejść szereg etapów produkcji, które sprawią, iż każdy element okaże się być odpowiedni, aby mógł stać się częścią konstrukcji. Obróbka dotyczy odpowiedniego technicznego suszenia desek tzw. lameli, skrawania ich, usuwania defektów, klejenia, oraz dopieszczenia każdego elementu do ostatecznego idealnego stanu.

Atuty klejenia warstwowego

Nie od dziś zdanie ekspertów budowlanych na całym świecie jest jednoznaczne, a mianowicie że klejone drewno okazuje się mieć więcej zalet jako materiał budowlany, niżeli lite drewno. Dlaczego? Przede wszystkim pod uwagę bierze się jego wytrzymałość, stabilność i sztywność konstrukcji, również pod względem ogromnych gabarytów i kształtów danego obiektu. Niemniej klejenie warstwowe drewna ma o wiele więcej atutów np. jest wysoce elastyczne, co sprawia, że bez problemu obiekt może posiadać dowolny kształt, ognioodporne, co zapewnia bezpieczeństwo w razie pożaru, lekkie co nie zagraża ewentualnemu naporowi, odporne na chemikalia w  związku z czym może być wykorzystane do budowy magazynów, w jakich przechowuje się środki chemiczne, bądź też sól, ekologiczne pod kątem produkcji, oraz gotowych elementów itd. Generalnie zalety drewna klejonego, to niekończąca się lista, z jakiej zdają sobie sprawę inżynierowe czy projektanci budowlani. Bez wątpienia wybierają ten materiał mając pewność, iż obiekt pozostanie z nami przez pokolenia.

Technologia światowego formatu

Materiał jakim jest warstwowo klejone drewno okrzyknięto najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o budowy ogromnych obiektów. Elementy z tego drewna nie tylko idealnie do siebie pasują, ale tworzą wielkie konstrukcje, które zadziwiają swoją stabilnością. Zapewne niejednokrotnie mieliśmy okazję być w obiekcie, który został zbudowany w oparciu o tego rodzaju drewno. Być może brak wiedzy budowlanej sprawił, iż nie zdawaliśmy sobie z tego sprawy, niemniej bez wątpienia czuliśmy się w owym wnętrzu dobrze. Klimat jaki tam panuje daje się nam we znaki, ale tylko w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Nie dziwi zatem fakt, iż najczęściej budowane są z tego drewna obiekty publiczne.

Pozostałe wiadomości

Beton, który „trzyma poziom”

admin

Handel na rynku Forex- szansa na szybkie zyski?

admin

Dlaczego warto wybrać wykładzinę dywanową?

admin
Trwa wczytywanie....

Domena bytomonline.pl oraz fanpage z 2700 fanów na sprzedaż! Oferty prosimy kierować na adres e-mail: [email protected]

X