12.4 C
Bytom
23 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Dołączył do kompana
Policyjne Śródmieście

Dołączył do kompana

Na wniosek śledczych z Bytomia, tymczasowo aresztowany został 23-letni sprawca rozboju popełnionego na początku tego roku w śródmieściu na swoim rówieśniku. Za kratami jest też wspólnik bandyty, o którego aresztowaniu sąd zadecydował już wcześniej. Obu podejrzanym w tej sprawie grożą kary do 12 lat więzienia.

Do napaści na 23-letniego mieszkańca Bytomia doszło wieczorem 7 stycznia tego roku. Mężczyzna został siłą wciągnięty przez dwóch nieznanych mu napastników do jednej z bram przy ul. Żeromskiego, a następnie pobity i okradziony. Bandyci zrabowali mu telefon komórkowy oraz pieniądze. Kiedy ofiara napaści zgłosiła o przestępstwie, po sprawcach nie było już śladu.
Wyjaśniający sprawę policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Bytomiu, kilka dni temu ustalili i zatrzymali sprawców tej napaści. Pochodzą z Bytomia i mają 23 oraz 28 lat.
Obaj podejrzani usłyszeli zarzuty popełnienia rozboju, a prokurator zawnioskował o ich tymczasowe aresztowanie. Rozpatrujący wnioski bytomski sąd, przychylił się do nich i obaj podejrzani trafili za kraty aresztu. Starszy z mężczyzn jest w nim od środy, natomiast młodszy od wczorajszego popołudnia.
Za popełnienie rozboju grozi im kara do 12 lat więzienia.

Pozostałe wiadomości

Zderzenie trzech pojazdów przy ul. Wrocławskiej

admin

[Zapowiedź] II Bytomski Jarmark Średniowieczny oraz II Bytomski Festiwal Ognia

admin

Bytom: Zderzenie samochodu z jednośladem

admin
Trwa wczytywanie....