25.4 C
Bytom
20 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Konkurs „Debata Śląska” już za nami
Fotoreportaze

Konkurs „Debata Śląska” już za nami

W Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego mogliśmy przysłuchać się dziś „Debacie Śląskiej”, która przeprowadzona była w formie konkursu krasomówczego. W szranki stanęli uczniowie szkół gimnazjalnych.

Konkurs został zorganizowany po raz siódmy przez Gimnazjum nr 9 w Bytomiu-Łagiewnikach.Motywem przewodnim wystąpień były słowa Wojciecha Korfantego: „Pokochałem naród mój, przeszłość i dolę jego i poczułem się synem jego”.


Młodzi oratorzy musieli zastanowić się czy słowa te w czasach teraźniejszych są aktualne czy też nie. Gimnazjaliści odnosili się do historii, do tematu patriotyzmu, do swoich własnych doświadczeń przedstawiając swoje argumenty w sposób bardzo interesujący. Czasami powodujący chwilę rozmyślań nad danym problemem.

Po debacie swój wykład wygłosił dr Zenona Szmidtkego z Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu na temat życia i działalności Wojciecha Korfantego. Na zakończenie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 46 w Bytomiu przygotowali krótki występ artystyczny. Patronatem wydarzenie objęli: Bractwo Oświatowe Związku Górnośląskiego z siedzibą w Katowicach oraz Prezydent Bytomia.

Pozostałe wiadomości

Zawalony strop – ranny mężczyzna. Zdjęcia

admin

XXII Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna [Zdjęcia + Wideo]

admin

Świąteczna choinka już na bytomskim rynku

admin
Trwa wczytywanie....