21.9 C
Bytom
19 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Czym się kierować podczas aranżacji biura?
Publicystyka

Czym się kierować podczas aranżacji biura?

Urządzanie biura dla siebie i podlegających nam pracowników jest złożonym procesem, który wymaga wzięcia pod uwagę wielu różnych czynników jednocześnie, aby uzyskać określone efekty. Przy planowaniu wystroju takiego wnętrza nie można kierować się jedynie wygodą lub jedynie estetyką. Zamiast tego trzeba te – i inne – czynniki zharmonizować.

Wygląd biura ma olbrzymi wpływ na samopoczucie i – co za tym idzie – wydajność pracowników. W badaniach psychologów zostało udowodnione, że sposób aranżacji przestrzeni ma ścisły związek z wynikami, jakie osiągają pracownicy. Z tychże badań wynika na przykład, że niekorzystny wpływ na pracowników ma przestrzeń typu open space. Chwalone za sprzyjanie integracji pracowników oraz szybki obieg informacji, obecnie uważane są za negatywnie wpływające na zdrowie psychiczne. Nieustanny gwar, całkowity brak prywatności i konieczność przebywania w bliskiej obecności przypadkowych ludzi zaburzają poczucie bezpieczeństwa i w długotrwałej perspektywie mogą mieć daleko idące konsekwencje. Dużo lepszym rozwiązaniem są mniejsze pomieszczenia.

Oprócz wyboru określonej przestrzeni kluczowa jest także jej organizacja i aranżacja. Przestrzeganie pewnych zasad pozwoli pracownikom czuć się w firmie komfortowo i bezpiecznie, co będzie mieć bezpośrednie przełożenie na wyniki ich pracy. Dobrze jest pamiętać, jakie kolory sprzyjają koncentracji i wydajności w pracy i zadbać o ich obecność we wnętrzu, czy to przy wyborze farby na ściany, czy przy wyborze drobniejszych elementów. Bardzo istotny jest także dobór mebli – należy zadbać o to, aby były jednocześnie wygodne, funkcjonalne i estetyczne, gdyż estetyka wnętrza także jest istotna dla ogólnego samopoczucia pracownika. Coraz częściej włącza się podwładnych w decyzje dotyczące wyposażenia firmy – jest to bardzo dobry kierunek działania, gdyż pozwala na indywidualizowanie przestrzeni i czynienie jej bardziej przyjazną.

Inną kwestią związaną z aranżacją przestrzeni biurowej jest wpływ wyglądu biura na kontakty z klientami i kontrahentami. Biuro jest wizytówką firmy i pełni bardzo istotną rolę podczas budowania jej wizerunku oraz budowania relacji z potencjalnymi współpracownikami. Warto, aby pierwsze wrażenie  było dobrym wrażeniem. Połączenie elegancji z kreatywnością z pewnością się temu przysłuży. Jeśli dekorowanie wnętrz nie jest naszą mocną stroną, możemy skorzystać z usług specjalistów. Zdarza się także, że biura do wynajęcia są już wyposażone i tym sposobem problemy z odpowiednim wystrojem zostają rozwiązane.

Jeśli jednak decydujemy się na samodzielne urządzanie, dobrze jest poznać najczęściej stosowane w takich miejscach style. Należą do nich przede wszystkim styl nowoczesny, tradycyjny, industrialny i naturalny. Każdy z nich może być zastosowany w sposób, który sprzyja dobremu samopoczuciu pracowników. Wybór powinien więc być dyktowany naszym gustem (rzecz oczywista) oraz wrażeniem, jakie chcemy sprawiać na osobach, które odwiedzają naszą firmę. Kreatywne nowoczesne wnętrza pozwolą nam zaprezentować się jako zespół osób nastawionych na innowacyjne działania, natomiast wnętrza tradycyjne sprawią, że będziemy zapamiętywani jako godni zaufania.

Wystrój biura jest bardzo istotną kwestią podczas prowadzenia firmy. Ma on wpływ na samopoczucie osób w nim przebywających, a także stanowi istotny element kampanii wizerunkowej i budowania relacji. Konieczne jest więc zadbanie o ten obszar oraz zainwestowanie w dobrej jakości wyposażenie, które posłuży nam przez lata.

 

Pozostałe wiadomości

Jak długo trwa leczenie u ortodonty?

admin

Marketing wirusowy, a długopisy z nadrukiem?

admin

Pożyczki dla młodych

admin
Trwa wczytywanie....