18.5 C
Bytom
16 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » O czym należy pamiętać przed wynajmem samochodu?
Publicystyka

O czym należy pamiętać przed wynajmem samochodu?

Sezon wakacyjny tuż przed nami. Większość kierowców nie wyobraża sobie rozstania z samochodem na czas urlopu. Możliwość przemieszczania się za pomocą auta ma swoje niezaprzeczalne plusy. Jednak nie zawsze jesteśmy w stanie skorzystać z prywatnego samochodu – wtedy z pomocą przychodzą wypożyczalnie pojazdów.

 

Na miejsce wakacyjnego pobytu wiele osób wybiera polskie morze. Jednak niekiedy dotarcie do Gdańska wiąże się ze spędzeniem ponad 10 godzin w samochodzie. Nic więc dziwnego, że Polacy coraz częściej korzystają z linii lotniczych, które oferują krajowe loty. A po dotarciu do miejsca docelowego warto rozejrzeć się za firmą, która użyczy na czas pobytu samochód. Pojawia się tutaj jednak pewna wątpliwość jak pośród tak dużego wyboru skorzystać z najlepszej? Czym należy kierować się podczas przeglądania ofert?

Na rynku pojawia się coraz więcej dostawców, którzy różnią się między sobą cenami i zakresem oferowanych usług. Jeżeli zestawimy ze sobą najpopularniejsze i najwyżej oceniane opcje unikniemy niepotrzebnych wydatków. Porównywarki cenowe są narzędziem, które może posłużyć pomocą. Umieszczane są one na stronach, które mają dostęp do niemalże wszystkich ofert rynkowych. Co ciekawe, znajdziemy tam propozycje najkorzystniejsze dla klienta. Wiele przydatnych informacji będzie umieszczonych również na forach turystycznych i motoryzacyjnych. Kolejną ważną kwestią, o której trzeba pamiętać zarówno podczas planowania najmu samochodu za granicą jak i w kraju są koszty. Ceny wypożyczenia auta uzależnione są od miejsca i terminu naszego pobytu. Wpływ na wysokość kwoty jaką będziemy zobowiązani opłacić ma również model auta a przede wszystkim jego wielkość i funkcjonalność. Firmy różnią się pomiędzy sobą co do różnych metod rozliczeń za wynajem. Oprócz ceny za dzień wynajmu konieczne staje się również poniesienie kaucji a część z dostępnych na rynku działalności wprowadza dzienne limity przejechanych kilometrów. Po jego przekroczeniu każdy kolejny przebyty dystans wiąże się z naliczeniem extra opłaty. W podpisywanej umowie są również zawarte informacje na temat dodatkowych kwot za samą obsługę wypożyczalni czy dostarczenie samochodu pod wskazany adres. Większość dostawców samochodów bazuje na 24-godzinnym okresie wypożyczenia oraz około 1-godzinnym czasem zwrotu. Jeżeli wyznaczony czas zostanie przekroczony będzie się to wiązało z naliczeniem dopłat Czasami korzystniejszym rozwiązaniem jest wypożyczenie pojazdu na kolejne 24 godziny, zwłaszcza jeśli istnieje prawdopodobieństwo, że nie uda nam się go zwrócić na czas. Zabezpieczyć się przed dodatkowymi stratami finansowymi pomoże ubezpieczenie które zwykle obejmuje wypadki, stłuczki czy utraty najmowanego samochodu. Jest ono opcjonalne, mamy możliwość wykupienia, ale nie jesteśmy nim zobowiązani. Miej na uwadze, że każde ubezpieczenie traci ważność w chwili złamania zasad użytkowania pojazdu jak: jazda pod wpływem alkoholu czy innych środków odurzających, brawurowe prowadzenie czy poruszanie się po drogach szutrowych.

Jeżeli jednak w rozsądny sposób podejdziesz do kwestii wypożyczenia samochodu na pewno uda Ci się skorzystać z najlepszej oferty.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez firmę Exel – Wypożyczalnia samochodów Gdańsk lidera branży na terenie woj. Pomorskiego.

Pozostałe wiadomości

Wywóz gruzu Bytom

admin

Telewizja w klubie sportowym

admin

Stylowe przedpokoje z garderobą w tle

admin
Trwa wczytywanie....