2.8 C
Bytom
9 grudnia 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Czym jest replika broni ASG?
Publicystyka

Czym jest replika broni ASG?

Repliki ASG, broń ASG, lub ten Air Soft Gun – co kryje się pod tą nazwą? Są to repliki broni, które zaczynają być coraz popularniejsze. Pozwalają one na strzelanie do tarcz przy użyciu specjalnych kulek, ale jest to coś zupełnie innego niż kupowane jeszcze kilka lat temu plastikowe karabinki, często spotykane na targach!

Przede wszystkim – jakość oraz dokładność

Repliki broni Air Soft Gun (skrót ASG) są przede wszystkim dokładne. Odwzorowują one konkretny model, na przykład replika karabinu M16 musi wyglądać tak jak wyglądał karabin M16, nie może ona się niczym za bardzo różnić. Podstawową różnicą jest wnętrze, bo oczywiście nie strzela się ostrymi nabojami. Zazwyczaj repliki wykonywane są w rozmiarach oryginału, chociaż czasami zdarzają się repliki w skali 1:2 lub 1:3 – zależy to od zapotrzebowania oraz od rozmiaru oryginalnej broni. W replikach wykorzystuje się często te same materiały zewnętrzne co w oryginałach, czyli drewno, metal oraz plastik. Czasami są one jednak wykonywane jedynie z plastiku, z małym dodatkiem metalu – dzięki temu są lżejsze a przede wszystkim dużo tańsze w produkcji, co pozwala na obniżenie ceny dla końcowego nabywcy.

Repliki borni są “napędzane” w różne sposoby. Mogą to być repliki gazowe, sprężynowe oraz elektryczne. Zazwyczaj są to repliki sprężynowe, ponieważ gazowe są dosyć drogie w strzelaniu. ASG gazowe nie mogą być też używane podczas niskich temperatur, bo wtedy gaz nie rozpręża się i efekty są bardzo słabe. Poza tym cena gazu używanego do napędzania takiego pistoletu jest wysoka i nie opłaca się go kupować.

“Naboje”

Słowo “naboje” nie do końca jest właściwe w stosunku do replik broni, ponieważ nie są to naboje, ale plastikowe kulki. Mogą one być w rozmiarze 6 mm lub 8 mm, a ich waga wynosi w zależności od kalibru od 0,11 grama aż do 0,80 grama! W produkcji są także kulki metalowe, ale nie są one bardzo popularne, ponieważ są dosyć ciężkie. Im cięższa kulka tym więcej szkód może ona wyrządzić, więc w wielu zabawach ASG są one zakazane. Nawet plastikowa kulka może komuś uszkodzić oko albo w ekstremalnych sytuacjach przebić skórę. Kulka metalowa podnosi znacznie to ryzyko i nie poleca się ich używania.

Repliki broni są używane przez miłośników strzelania oraz różne grupy paramilitarne. To doskonały trening dla osób, które planują zdobycie licencji na broń. Wiele osób, które są miłośnikami ASG lubią też paintball czy łucznictwo szukają asortymentu u militaria szczecin – tam znajdą wszystko co potrzebne do wykorzystania w terenie.

 

mat. zewnętrzne

Pozostałe wiadomości

Plebiscyt na Bytomskie Wydarzenie Roku 2013 . Czekamy na wasze zgłoszenia

admin

Przydatne akcesoria dla właściciela kota

admin

Fototapeta 3d na ścianę

admin
Trwa wczytywanie....

Domena bytomonline.pl oraz fanpage z 2700 fanów na sprzedaż! Oferty prosimy kierować na adres e-mail: [email protected]

X