7.2 C
Bytom
2 grudnia 2021
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Czy wybór idealnego mieszkania jest możliwy?
Publicystyka

Czy wybór idealnego mieszkania jest możliwy?

Być może nadszedł dla was czas, by wyprowadzić się do rodziców, może nie chcecie dłużej płacić za wynajem, a może po prostu potrzebujecie większego lokum. Niezależnie od przyczyny kupna mieszkania, chcecie, by było ono idealne. Jak to osiągnąć?

Przede wszystkim należy najpierw zastanowić się, co jest dla was najbardziej istotne, zostawiając na razie kwestie finansowe. Lista powinna mieć hierarchię ważności – dla niektórych najbardziej istotna będzie duża przestrzeń, dla innych: bliskość do miejsca pracy. Podczas gdy jedni marzą o dużym ogrodzie, inni zadowolą się ogrodem, a dla pozostałych takie kwestie w ogóle nie będą mieć znaczenia.

Warto zastanowić się też, jak wygląda wasz zwykły dzień. Jeżeli sporo gotujecie, przyda się kuchnia o dużej powierzchni, najlepiej bez aneksu kuchennego. Jeżeli wasza rodzina ma kilku członków (lub planujemy dzieci w przyszłości) dobrym rozwiązaniem są dwie łazienki lub przynajmniej ubikacja osobna od łazienki. Rodziny z dziećmi powinny poszukać też takiej lokalizacji, w której jest bliski dostęp do szkół, przedszkoli i lekarzy, w których nie brakuje przyjemnych miejsc na spacery oraz placów zabaw.

Każdy, niezależnie od potrzeb, doceni także bliskość do sklepów – zarówno dużych marketów, w których można robić duże, codzienne zakupy, jak i tych mniejszych, osiedlowych, które otwarte są w niedziele i święta oraz do późnych godzin wieczornych. Zmotoryzowani docenią liczne miejsca postojowe lub możliwość wykupienia miejsca w garażu, zaś ci korzystający z komunikacji miejskiej muszą szukać osiedli, które są dobrze skomunikowane.

Mieszkania w praktyce

Gdy lista najważniejszych potrzeb jest już skompletowana, należy zacząć oglądać mieszkania Zabrze na żywo. Poszukiwania można rozpocząć w Internecie – deweloperzy Śląsk przedstawiają swoje oferty na stronach internetowych. To najszybszy sposób, by dowiedzieć się, ile jeszcze mieszkań pozostało w ofercie i jaka jest ich cena. Deweloper Trojan.katowice.pl zamieszcza też plany mieszkań, dzięki czemu od razu możecie zorientować się, czy dany lokal spełnia wasze podstawowe wymagania.

Taka wycieczka na teren osiedla – nawet jeżeli nie jest ono jeszcze wykończone – jest bardzo ważna. Pozwala ocenić, czy najbliższa okolica wam się podoba, czy jest zielono i czysto, czy będziecie mogli rozkoszować się widokiem z okna. Pozwala także ocenić kim są sąsiedzi – czy to głównie młode rodziny z dziećmi, emeryci, a może single, którzy uwielbiają imprezy? Wszystko to składa się na atmosferę, która będzie panować na danym osiedlu.

Pozostałe wiadomości

Żyj z kolorem w Zabrzu

admin

Chwilówki – na co zwracać uwagę

admin

Mieszkanie do wynajęcia – jak wynająć?

admin
Trwa wczytywanie....