0.7 C
Bytom
6 grudnia 2021
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Cyfrowa era monitoringu
Policyjne

Cyfrowa era monitoringu

Dzisiaj oficjalnie oddano do użytku 7 zupełnie nowych kamer oraz 12 dostosowanych do pracy w systemie cyfrowym, które zastąpiły wysłużone urządzenia analogowe w liczącym 32 kamery systemu monitoringu wizyjnego Bytomia.
Dzisiaj w Komendzie Miejskiej Policji w Bytomiu prezydent miasta Piotr Koj oficjalnie przekazał urządzenia, które wzbogaciły funkcjonujące od 5 lat Centrum Monitoringu. Zajmująca się modernizacją systemu monitoringu wizyjnego miasta firma 3S Śląskie Sieci Światłowodowe dodała 7 nowych kamer cyfrowych, a także dostosowała 12 kamer analogowych do pracy w systemie cyfrowym. Centrum Monitoringu wyposażono również w dwa 50” monitory, mniejszy monitor LCD i obsługujące cały system komputery, które usprawniają system i ułatwiają pracę operatorom.
Nadzorujący pracę Centrum Monitoringu komendant miejski policji w Bytomiu podinsp. Zbigniew Klimus podkreślił to, jak bardzo „dodatkowe oczy” pomagają w utrzymaniu porządku w centrum miasta. Tylko w pierwszym kwartale tego roku, obsługujący system policjanci i strażnicy miejscy, zaobserwowali prawie 400 sytuacji wymagających interwencji funkcjonariuszy służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo mieszkańców.

KMP Bytom

Pozostałe wiadomości

Tragiczny pożar. Nie żyje jedna osoba

admin

Kobieta potrącona „na czerwonym”

admin

Zawalił się strop kamienicy przy ul.Kwietniewskiego

admin
Trwa wczytywanie....