4.3 C
Bytom
6 grudnia 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » „Carmen Funebre” Teatru Biuro Podróży. Zdjęcia
Fotoreportaze Śródmieście Wyróżnione

„Carmen Funebre” Teatru Biuro Podróży. Zdjęcia

„Carmen Funebre” – tak właśnie brzmi zakończenie 15. Międzynarodowego Festiwalu Teatromania. Świetne plenerowe przedstawienie Teatru Biuro Podróży z Poznania mieliśmy okazję oglądać dzisiaj na płycie bytomskiego Rynku.

Aktualna opowieść o losach wygnańców, pełna wątków dotyczących konfliktów etnicznych, wybuchów nacjonalizmu i wojny w Bośni, powstała w reżyserii Pawła Szkotaka. Podczas pracy nad spektaklem członkowie zespołu spotkali się z uchodźcami z byłej Jugosławii, aby wysłuchać ich relacji na temat doli emigrantów. Spektakl pełen jest metafor, efektów pirotechnicznych i przejmujących scen, co nadaje mu niepowtarzalnego charakteru i sprawia, że jest po prostu piękny.

Teatr został zrealizowany wiele lat temu. Grupa zdołała już objechać dużą część świata, odwiedziła m.in. Argentynę, Kubę, Egipt, Iran, Koreę, Liban, Singapur, USA i w większość europejskich krajów. Działa od 1988 roku i od tego czasu zdołała przygotować 14 autorskich spektakli, w tym 8 widowisk plenerowych. Zespół otrzymał m.in. nagrodę Ministra Spraw Zagranicznych za wybitne zasługi dla promocji Polski w świecie oraz nagrodę Ministra Kultury za wybitne osiągnięcia w dziedzinie teatru.

fot. Wojciech Bryński

[flagallery gid=10 name=Gallery]

(kliknięcie na przycisk „FS” powoduje otwarcie galerii w nowym pełnym oknie)

Pozostałe wiadomości

Większe opady = zakorkowany Bytom

admin

Uwaga kierowcy i pasażerowie! Utrudnienia na Felińskiego w Bytomiu

admin

Bytom dla Qni czyli bytomska scena żeglarska dla Andrzeja „Qni“ Grzeli

admin
Trwa wczytywanie....

Domena bytomonline.pl oraz fanpage z 2700 fanów na sprzedaż! Oferty prosimy kierować na adres e-mail: [email protected]

X